skrydziai i ispanija
Laisvalaikis

Kai norėsi ilsėtis gerai ir pigiai

Apie tai, kad dauguma neatsisakytų ne tik gerų, bet ir pigių kelionių, turbūt nereiktų nė sakyti. Tokie jau esam, geriau linkę sutaupyti ir daugiau pamatyti, nei visas santaupas išleisti poilsiui vos kartą metuose ar dar rečiau. Tad nieko keisto, jog pigios kelionės į Ispaniją žavi daug ką. Šilta šalis, galinti pasiūlyti įvairiausius kurortus, įvairius gamtos kampelius, skirtingus architektūros ir kultūros paminklus, keisčiausias ir įprasčiausias pramogas bei kone viską, ko reikia puikioms atostogoms. Kelionės į Ispaniją tinka bene visiems. Tereikia tinkamai pasirinkti regioną, metų laiką ir kelionės trukmę.

Sakysite, jog šilti pietų kurortai ir drybsojimas juose jūsų nė kiek nevilioja? Puiku, atvykite į Pirėnus Ispanijos šiaurėje ir dvi savaites kopkite į kalnus, laipiokite uolomis, baidarėmis leiskitės kalnų upėmis ir gyvenkite miške. Norite triukšmingų pramogų ir nepaliaujančių vakarėlių savo kelionės į Ispaniją metu? Turbūt nereikia nė sakyti, jog jūsų laukia Ibizos sala. Norite ramaus, tačiau be galo turiningo ir gražaus poilsio su vaikais? Tenerifė ar Lanzarotė tikrai galės pasiūlyt ne vieną tam tinkamą kurortą. Norite ilsėtis tiesiog pigiai, tačiau už tai gauti ir saulės, ir šilto vandens, ir palmių promenadomis pasivaikščioti? Rinkitės Alikantę ar Malagą, vienus pigesnių regionų Ispanijoje.

Ir taip vardinti bei siūlyti galima ilgai ilgai. Ispanija išties yra didelė ir įvairi šalis. Pigios kelionės į Ispaniją tikrai įmanomos. Ir ne tik į žemynines šios salies dalis, bet ir į Kanarų salas, jau gerokai nutolusias nuo pačios Europos ir galinčias pasiūlyti kur kas daugiau egzotikos. Tad ir kelionės į Kanarų salas traukia šimtus, tūkstančius turistų kekvieną mėnesį. Šis salynas puikiai žinomas ir mielai lankomas ne tik europiečių. Apie atostogos čia svajoja ir amerikiečiai, ir netgi australai. Tenerifės ar Lanzarotės miestų gatvėse sutiksi ir kinų, ir japonų. Šių salų grožis tikrai neliko nepastebėtas. Turint omenyje tai, jog kelionės į Kanarų salas taip pat gali būti pigios net ir lietuvio kišenei, tokios progos praleisti nereikėtų.

Dažniausiai Ispanijoje ilsimasi labai panašiai. Vieni renkasi kurį nors kurortą ir praleidžia čia visą savaitę. Tuo tarpu kiti dviems ar trims dienoms atvyksta į kurį nors miestą, dažniausiai Madridą arba Barseloną, ir leidžiasi į intensyvius pažintinius pasivaikščiojimus. Neretai su įvairiais kojų raumenų skausmus malšinančiais tepalais vakarais. Tačiau tai – puiki ir gudri galimybė pažinti nuostabius šios šalies miestus. Greitai ir nebrangiai. Su daug įspūdžių. Ir, be abejo, didesniu ar mažesniu nuovargiu kaip šalutiniu efektu. Tačiau savaitgalis Barselonoje ar Madride tą tikrai atperka. O pigios kelionės į įvairias Ispanijos vietas įspūdžių palieka visiems.

(Perskaityta per mėnesį: 6, iš jų šiandien: 1.)