diagnostikos įranga
Technologijos,  Transportas

Kaip atsirado ir veikia diagnostikos įranga?

Diagnostikos įranga, palyginus, atsirado palyginus dar visai nesenai. Ji skaičiuoja tik kelis dešimtmečius, tačiau technologija greitai ištobulėjo ir dabar ji yra viena moderniausių. Diagnostikos prietaisai atsirado maždaug 1994 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau bėgant laikui ši įranga paplito visame pasaulyje ir dabar ją naudoja daugelis transporto priemonių servisų.

Diagnostinės įrangos atsiradimą paskatino tai, kad buvo įvestas aplinkosauginis standartas. Kurio esmė buvo, kad automobiliai ir kitos transporto priemonės į gamtą išmestų mažiau išmetamųjų dujų. Todėl į automobilius buvo įmontuoti mechanizmai, kurie mažino išmetamąsias dujas, o jiems prižiūrėti buvo įmontuojama papildoma įranga, kuriai patikrinti ir buvo reikalinga diagnostikos įranga. Bėgant laikui ta pati įranga buvo pradėta montuoti ir į Europietiškus, ir į Azijieškus automobilius, o dabar tokia įranga yra montuojama į absoliučiai visus automobilius ir į daugelį transporto priemonių.

diagnostikos įrangaKadangi automobiliai tapo vis modernesni, dėl juose įmontuojamų vis daugiau technologijų, diagnostikos prietaisų paklausa vis augo. Dabartiniuose automobiliuose su diagnostikos įranga galima patikrinti ne tik išmetamąsias dujas reguliuojančius mechanizmus, tačiau visus elektromechaninius mechanizmus. Kaip pavyzdžiui, automatinės pavarų dėžės gedimus, atlikti programavimo darbus, reguliuoti elektroninį automobilio gedimą ir atlikti daugelį kitų veiksmų, kurie yra be galo reikšmingi serviso mechanikui ir transporto priemonės savininkui.

Turbūt beveik visi transporto priemonių savininkai yra girdėję apie kompiuterinę diagnostiką. Jai atikti yra reikalinga diagnostikos įranga, kurią serviso mechanikas prijungia prie automobilio kompiuterio. Atlikęs tam tikrus greitus veiksmus, per kelioliką minučių, yra gaunamas rezultatas. Diagnostikos įranga randa gedimų kodus, pagal kuriuos galima spręsti koks gedimas yra atsitikęs automobilyje. Jeigu gedimo automobilyje nėra, diagnostikos įranga nieko neranda.

Taigi, ši įranga yra ypač svarbi serviso mechanikams ir patiems transporto priemonių savininkams. Dirbant su tokia įranga yra negaištamas laikas spėliojant koks gedimas yra atsitikęs automobilyje, nereikia išklausinėti visko kliento ir daryti kitų laiką gaištamų veiksmų. Užtenka prijungti diagnostikos įrangą ir rezultatus galima gauti per gan trumpą laiką. Todėl tai taupo ne tik serviso mechaniko laiką, bet svarbiausia, kad taupo ir kliento laiką.

(Perskaityta per mėnesį: 136, iš jų šiandien: 1.)