Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Tinkamos darbo sąlygos, adekvatus darbo užmokestis ir socialinės garantijos

Profesinė sąjunga

Jau ne vienerius metus mūsų šalyje labai dažnai yra piktinamasi dėl nuolatos augančio ir niekaip nemažėjančio emigracijos masto. Ir iš tiesų, tai yra labai didelė bei opi problema, kurią bandoma spręsti, tačiau – nesėkmingai. Kita vertus, yra labai daug skeptikų, kurie teigia, kad jokių efektyvių priemonių iki šiol imtasi nebuvo. Žinoma, tokios nuomonės besilaikantys gyventojai kalba apie valstybinį lygmenį. Trumpiau tariant, jie nėra patenkinti valstybinių institucijų, Seimo ir Vyriausybės darbu. Tačiau vėlgi, nors kai kurie valstybės valdančiojo aparato priimami sprendimai gali būti abejotini, tai tikrai nereiškia, jog visuomet ir dėl visko reikėtų kaltinti būtent „valdančiuosius“. Taip pat neretai prastomis darbo sąlygomis, žemu atlyginimu ir kitais nepatogumais skundžiamasi tuomet, kai dirbama ne valstybinėse institucijose. Tai reiškia, kad tiek valstybės tarnautojai, tiek ir privačioms bendrovėms dirbantys asmenys gali susidurti su tokiais pačiais ar panašiais nepatogumais.

Be abejo, nepatyrusiam ir iki tol su minėtomis problemomis nesusidūrusiam darbuotojui savo paties jėgomis išspręsti susidariusią situaciją gali būti labai sudėtinga ir keblu, todėl jei darbuotojas priklauso profesinei sąjungai, viskas gali tapti kur kas paprasčiau. Savo ruožtu profesinė sąjunga pasirūpina jai priklausančiais nariais ir siekia užtikrinti, kad kiekvienas profesinės sąjungos narys turėtų puikias darbo sąlygas ir adekvatų bei tinkamą darbo užmokestį. Be to, nereikia pamiršti, kad darbuotojams kartais tenka susidurti su problemomis, susijusiomis ir su socialinėmis garantijomis, todėl priklausant profesinei sąjungai, tai taip pat galima išspręsti kur kas efektyviau ir lengviau.

Taigi, jokiu būdu nereikėtų kaltinti visų aplinkinių ir susitaikyti su prasta situacija. Jei jūs matote akivaizdžius pažeidimus, nesąžiningą elgesį, sprendimus, kurie jūsų ar viso kolektyvo atžvilgiu yra neteisingi – turėtumėte veikti kaip įmanoma greičiau ir siekti pašalinti bet kokius galimus pažeidimus. Kovoti už savo teises yra tiesiog būtina. Esame Lietuvos Respublikos piliečiai, todėl mums galioja tie patys įstatymai, o tai reiškia, kad turime ginti savo teises ir siekti gauti tai, kas mums teisėtai priklauso. Tuomet gyvensime kur kas sėkmingesnį ir geresnį gyvenimą.

(Perskaityta per mėnesį: 73, iš jų šiandien: 1.)