Sveikata

Kaip išsirinkti kontaktinius lęšius?

Išsirinkti tinkamus kontaktinius lęšius, atitinkančius jūsų poreikius, gali atrodyti neįveikiama, ypač jei pradedate nešioti kontaktinius lęšius. Šiame straipsnyje išsamiai apžvelgsime kontaktinių lęšių galimybes ir paaiškinsime, į kokius veiksnius reikėtų atsižvelgti renkantis lęšių porą. Aptarsime kontaktiniams lęšiams naudojamų medžiagų tipus, pateiksime patarimų, kaip tinkamai juos valyti, ir patarsime, kaip išsirinkti jums tinkamą prekės ženklą. Nesvarbu, ar svarstote galimybę keisti akinius į kontaktinius lęšius, ar tiesiog norite įsitikinti, kad dabartinė pora tinka jūsų gyvenimo būdui, šis vadovas puikiai tinka visiems, kurie stengiasi optimizuoti savo regėjimą!

1. Apsvarstykite savo gyvenimo būdą

Renkantis kontaktinius lęšius svarbu atsižvelgti į savo gyvenimo būdą. Jei esate aktyvus žmogus, sportuojantis ar užsiimantis kita veikla, kurios metu daug prakaituojate, jums reikės pasirinkti lęšius, kurie atlaikytų drėgmę ir nesukeltų dirginimo. Jei esate alergiškas, turite pasirinkti lęšį, kuris nesukeltų alergijos simptomų.

2. Apsvarstykite savo biudžetą

Kitas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis kontaktinius lęšius, yra jūsų biudžetas. Priklausomai nuo prekės ženklo ir lęšių tipo, kontaktinių lęšių kaina gali svyruoti nuo 30 iki 200 eurų už dėžutę. Jei nešiojate ne tik kontaktinius, bet ir akinius, galite gauti nuolaidą lęšiams, jei juos įsigysite iš tos pačios bendrovės, kuri tiekia akinius.

3. Atsižvelkite į savo akių sveikatą

Renkantis kontaktinius lęšius taip pat svarbu atsižvelgti į savo akių sveikatą. Jei turite sausas akis, reikia rinktis lęšius, kurie nedirgintų akių ir nesukeltų dar didesnio jų išsausėjimo. Jei sergate astigmatizmu, reikia rinktis lęšius, kurie galėtų šią būklę koreguoti.

4. Paklauskite gydytojo rekomendacijų

Jei nesate tikri, kokio tipo kontaktiniai lęšiai Jums labiausiai tiktų, paprašykite gydytojo rekomendacijų. Gydytojas gali padėti išsirinkti lęšius, atitinkančius Jūsų poreikius ir Jūsų biudžetą.

5. Išbandykite įvairių tipų lęšius

Kai susiaurinsite savo pasirinkimą, prieš priimdami sprendimą, svarbu išbandyti skirtingų tipų lęšius. Galbūt pastebėsite, kad vieno tipo lęšiai yra patogesni už kito tipo lęšius arba kad vieno prekės ženklo lęšiai geriau tinka Jūsų akims nei kito. Svarbu rasti lęšį, kuris jus tenkintų, kad galėtumėte jį nešioti visą dieną ir nejaustumėte diskomforto.

6. Atidžiai perskaitykite instrukcijas

Prieš naudodami bet kokio tipo kontaktinius lęšius, svarbu atidžiai perskaitykite instrukcijas. Tai padės įsitikinti, kad lęšį naudojate teisingai ir tinkamai juo rūpinatės.

Žmonės, nešiojantys kontaktinius lęšius, turi daugybę galimybių. Rinkoje yra tiek daug skirtingų lęšių rūšių, todėl gali būti painu nuspręsti, kurie lęšiai jums tinka. Šiame straipsnyje pateikta keletas patarimų, į ką reikėtų atsižvelgti renkantis kontaktinius lęšius. Galiausiai geriausi lęšiai yra tie, kurie atitinka jūsų poreikius ir gyvenimo būdą. Jei ieškote lęšių, kuriuos būtų patogu nešioti ir lengva prižiūrėti, tuomet Biofinity lęšiai gali būti geras pasirinkimas.

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)