kvepalai moterims_kvepalai vyrams
Mada

Kaip išsirinkti tikrus kvepalus?

Be kvepalų tikriausiai daugelis tiesiog neįsivaizduojame savo kasdienybės, o kai kuriems kvepalai – tarsi jų vizitinė kortelė. Tačiau, kad taip būtų, neretai mėgstamo kvapo paieškos trunka ilgą laiką, o įsigijus rezultatas ne visuomet džiugina. Dažniausiai atrodo, jog kvepia tik kitų kvepalai, bet ne paties, kad kitų kvepia ilgiau. Arba kyla klausimas, kodėl mano kvepalai nepalieka šleifo.

Tai priklauso nuo daugelio dalykų, pavyzdžiui, jūs neužuodžiate savo kvepalų, nes prie jų pripratote. Kita priežastis – kitas asmuo kvepinasi tikrais kvepalais, o ne tualetiniu vandeniu. Todėl renkantis kvapą, nepriklausomai nuo to, ar tai yra kvepalai moterims ar vyrams, svarbu suprasti tam tikrus žymėjimus.

Kvepalų skirstymas pagal koncentraciją

Nors kvepalais dažniausiai vadiname bet kurį kvapų vandenį, kuriuo kvepinamės, kvepalų vardo verti tikrai ne visi. Pagal kvepalų koncentraciją jie yra žymimi tam tikrai trumpiniais:

PP – tai tikrieji kvepalai arba kvepalų koncentratai, kurių sudėtyje net 15-40% kvapiųjų ingredientų. Šie kvepalai kvepia intensyviausiai ir išlieka ilgiausiai – iki 6 ir daugiau valandų, paprastai praėjus dar kurį laiką lieka vadinamasis kvapo šleifas.

Tokių kvepalų buteliuko kainos ir kiekio santykis kartais gali sutrikdyti, tačiau svarbu neužmiršti, kad jų reikia labai mažo kiekio. O tie, kuriems įprasta kvepalais kvepintis keletą kartų per dieną, visa tai galės užmiršti.

EDP – vieni populiariausių kokybę vertinančių vartotojų pasirinkimų. Taip žymimas kvapus vanduo, kurio sudėtyje kvepalų koncentracija siekia maždaug iki 20 %, o kvapas išlieka iki 3-5 valandų.

Lyginant su prieš tai aprašytais kvepalais, šie nėra tokie intensyvūs, tačiau jais pasikvepinus taip pat nereikia jaudintis, jeigu buteliuko nepasiėmėte su savimi. Tikėtina, kad jo jums ir neprireiks.

EDT – tai tualetinis vanduo, kurio sudėtyje yra iki 15 % kvapiųjų medžiagų junginių. Tualetinis vanduo išlieka ne taip ilgai, vos 2-4 valandas, todėl jais kvepintis įprasta ne vieną kartą dienos ar vakaro metu.

Dėl šios priežasties tualetinis vanduo pilstomas į didesnės talpos buteliukus, o kainos santykis yra vienas patraukliausių.

(Perskaityta per mėnesį: 5, iš jų šiandien: 1.)