Verslas

Kaip paprastai analizuoti verslo duomenis?

Duomenų analizė yra labai svarbi visiems darbuotojams, nesvarbu, kokiame skyriuje ar vaidmenyje dirbate. Nesvarbu, ar esate rinkodaros specialistas, analizuojantis naujausios kampanijos investicijų grąžą, ar produkto vadovas, peržiūrintis naudojimo duomenis, gebate nustatyti ir ištirti tendencijas ir svyravimus. Jūsų duomenyse yra esminis įgūdis priimant sprendimus. Deja, daugelis įmonių šiandien kovoja su duomenų organizavimu ir analize. Pasaulinė apklausa parodė, kad 55% visų įmonių renkamų duomenų yra „tamsieji duomenys“: informacija, kuri renkama, bet niekada nenaudojama. Kartais įmonė net nežino, kad surinko informaciją. Ta pati apklausa parodė, kad 76% vadovų mano, kad dabartinių darbuotojų mokymas duomenų mokslo srityje padės išspręsti jų įmonės tamsių duomenų problemą. Jei darbuotojai supras, kaip analizuoti įvairių tipų duomenis, įmonė galės geriau panaudoti renkamą informaciją. Dažniausiai tokiem procesams įvykdyti yra pasirenkama kvalifikuota pagalba, tokia kaip https://www.analitika360.lt/

Laimei, duomenų analizė yra įgūdis, kurio galite išmokti. Nereikia būti „skaičių žmogumi“, turėti aukštąjį statistikos laipsnį ar valandų valandas mokytis išsamių mokymo modulių, kad suprastum, kaip analizuoti duomenis. Vietoj to, panagrinėkite keletą variantų, kurių pagalba jie padės jums įgyti kai kuriuos pagrindinius duomenų analizės įgūdžius – pradedant duomenų valymu, tinkamų analizės įrankių parinkimu ir modelių bei tendencijų analize, kad galėtumėte padaryti tikslias išvadas ir naudingas įžvalgas.

Prieš pradėdami analizuoti duomenis, turite išsikelti aiškius tikslus. Jei neturite aiškaus supratimo, ko ieškote, tiesiog praleisite valandas žiūrėdami į skaičiuoklę arba slinkdami per daugybę idėjų, kol sulauksite tos vienintelės idėjos. Jūsų tikslai skirsis priklausomai nuo to, kurioje komandoje esate, renkamų duomenų ir jūsų vaidmens versle: Finansų komanda nori nustatyti išlaidų taupymo galimybes, analizuodama komandos išlaidų duomenis. Rinkodaros komanda ieško būdų, kaip pagerinti nemokamų bandomųjų versijų konversijas, atsižvelgdama į potencialių klientų veiklos pokyčius. Inžinierių komanda turi suprasti, kiek klientų paveikė neseniai įvykęs paslaugų teikimas, todėl ji peržiūrės daug produkto naudojimo duomenų.

(Perskaityta per mėnesį: 8, iš jų šiandien: 1.)