Verslas

Kodėl verta rinktis laikiną darbą?

Laikinas darbas egzistuoja ir egzistavo visais laikais. Deja, kartais į jį žiūrima skeptiškai. O kai kuriuose miestuose, ypač didmiesčiuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje) atvirkščiai – laikinas darbas pakankamai populiarus. Čia jį renkasi toli gražu ne vien padirbėti per vasaros atostogas nusprendę moksleiviai ar studentai. Aptarkime, kodėl kartais verta rinktis laikiną darbą.

  • Tinka esant tam tikroms aplinkybėms

Jei jums reikia laikino užimtumo, pavyzdžiui, kol sulauksite sutarto neterminuotos darbo sutarties pasirašymo arba norite padirbėti atostogų metu, laikinas darbas yra puikus variantas. Šiuo atveju, ir darbdavys, ir darbuotojas bus patenkinti. Apie savo planus, kodėl pasirinkote laikiną darbą ir iki kada ketinate dirbti, informuokite darbdavį jau susitikimo metu. Taip bus išvengta nesusipratimų, jei darbdavys priima laikiną darbuotoją su perspektyva likti ilgalaikiam darbui.

  • Mažesnės atrankos/ greičiau įsidarbinama

Dažnai į laikino darbo vietas organizuojamos mažesnės atrankos ir keliami mažesni reikalavimai bei kandidatuoja mažiau darbuotojų. Tad tai yra puikus variantas lengviau įsidarbinti. Jei yra poreikis įsidarbinti kuo greičiau, didesnė tikimybė tai padaryti į laikiną darbo vietą nei į ilgalaikę. Be to, visuomet yra tikimybė, kad pasibaigus darbo sutarties terminui galbūt bus pasiūlyta galimybė likti dirbti įmonėje. O jei ir darbo laikotarpis baigsis kaip planuota, toliau ieškant ilgalaikio darbo tai, kad dirbote laikinoje darbo vietoje, o ne buvote bedarbiu, taps jūsų privalumu.

  • Galimybė išbandyti save

Kiekvienas darbas – tai nauja patirtis, ypač jei tai jums nauja darbo sritis. Jei dar nesate apsisprendę kurioje darbo sferoje norite dirbti arba norite pakeisti darbo pobūdį, laikinas darbas padės išbandyti save skirtingose pozicijose. Pavyzdžiui, jei niekad nedirbote nekilnojamojo turto pardavimo srityje, tačiau šis darbas jus traukia, esant galimybei įsidarbinkite NT įmonėje laikinu pardavimo vadybininku. Taip praktiškai susipažinsite su darbo niuansais, įgysite šiek tiek patirties ir suprasite, ar tai bus jūsų mėgstamas darbas.

(Perskaityta per mėnesį: 17, iš jų šiandien: 1.)