UAB steigimas
Verslas

Svarbūs veiksniai, kurių nereikėtų pamiršti galvojant apie nuosavą verslą

Laikai keičiasi, o kartu su tuo kinta ir vartotojų požiūris bei įsitikinimai. Jei anuomet didžioji dalis žmonių laikėsi nuomonės, kad kur kas geriau dirbti samdomą darbą ir neturėti jokių papildomų rūpesčių, nepaisant to, kad samdomame darbe dažniausiai gaunamas mažesnis atlyginis – tai šiandien pastebima, kad tokia nuomonė vis dažniau kinta. Trumpiau tariant, vartotojai tampa atviresni naujovėms, mažiau bijantys rizikuoti ir kur kas labiau siekiantys savo užsibrėžtų tikslų. Tai reiškia, kad visuomenės požiūris keičiasi ir jie tampa gerokai liberalesni. Tai yra labai teigiami ir skatintini pokyčiai, kadangi kuo daugiau žmonių supras galintys teigiama linkme pakeisti savo gyvenimą ir pagaliau ištrūkti iš užburto rato, kuriame sukasi jau daugybę metų, nerasdami savo tikrojo pašaukimo, tuo sėkmingesnį ir pilnavertiškesnį gyvenimą jie gyvens. Todėl jei ir jūs šiuo metu svarstote galimybę palikti savo ilgametį etatinį darbą, kuris jums jau labai seniai įgriso, ir pradėti nuosavą verslą, pats metas pagalvoti apie tai, kas yra svarbiausia.

  • Juridinio asmens steigimas. Jei norite savo pasirinktą komercinę veiklą vykdyti legaliai, be jokios abejonės jums reikės įsteigti įmonę. Žinoma, visuomet yra galimybė rinktis individualios veiklos pažymą arba verslo liudijimą, tačiau tai tikrai ne visuomet tampa tinkamu sprendimu – ypač, jei jūsų siekiai yra labai dideli ir jūs norite sukurti teigiamą įspūdį savo potencialiems klientams bei būsimiems verslo partneriams. Kaip žinia, šiomis dienomis UAB steigimas yra pats populiariausias vartotojų pasirinkimas, todėl jei norite įsteigti Uždarąją akcinę bendrovę (UAB), turėtumėte pasidomėti, kokie yra jos steigimo etapai. Tuo tarpu, jei nenorite gaišti savo laiko ir puikiai žinote, kad visas šis procesas jums sukels tik daugybę bereikalingų nepatogumų – galite kreiptis į įmonių steigimo paslaugų teikėjus, kurie visas šias užduotis atliks už jus.
  • Verslo planas. Pastebima, kad nemaža dalis šiuolaikinių pradedančiųjų verslininkų nėra linkę sudarinėti verslo plano. Jie mano, kad verslo planas yra reikalingas tik tuo atveju, kai norima kreiptis į kreditorius dėl paskolos arba tuomet, kai ieškoma investuotojų. Deja, bet toks požiūris yra labai klaidingas. Visų pirma, verslo planas yra skirtas verslo savininkui, kuris nori pasiekti kuo geresnius rezultatus, pasirūpinant, kad įmonė sistemingai plėstųsi, vystytųsi ir augtų.
  • Komercinės veiklos vykdymo patalpos. Nepaisant to, kokio pobūdžio komercinę veiklą pasirinksite, jūs turėtumėte turėti savo įmonės biurą. Žinoma, įmonės veiklos pradžioje jums tikrai nėra būtina turėti didžiulį biurą, kuris reikalautų nemenkų mėnesinių išlaidų. Todėl galite pasidairyti kuklesnių, tačiau reprezentatyviai atrodančių komercinės paskirties patalpų.
  • Apgalvotas darbuotojų samdymas. Tikrai ne visuomet vos tik įsteigiama nauja įmonė, būtina samdyti daug darbuotojų. Kiekvieno naujo etato sukūrimas reikalauja didelių sąnaudų, todėl tai gali tiesiogiai atsiliepti ir jūsų verslo našumui. Turėtumėte labai gerai apgalvoti, kokių užduočių negalėsite atlikti patys ir kuriuos darbus būtų efektyviau patikėti savo sričių specialistams. Be to, įvertinkite ir darbuotojams mokamą atlyginimą, mokesčius, darbo vietos sukūrimo kainą bei kitas išlaidas, o tuomet palyginkite jas su tokio pobūdžio paslaugų, kurias teikia įvairios įmonės, kaina. Jei matysite, kad darbuotojams teksiančios išlaidos bus didesnės nei tuo atveju, kai naudotumėtės atskirų bendrovių teikiamomis paslaugomis, rinkitės jums finansiškai palankesnį variantą.
  • Verslo reklama. Net jei jūsų biudžetas yra pakankamai ribotas, jokiu būdu neturėtumėte pamiršti savo įmonės reklamos. Nuo to, koks bus jūsų verslo populiarumas, priklausys ir jūsų įmonės pelningumas, todėl pasistenkite suformuoti efektyvią reklamos strategiją ir ją sistemingai įgyvendinkite.
(Perskaityta per mėnesį: 64, iš jų šiandien: 1.)