Namai,  Pirkiniai,  ž.

Kaip papuošti savo kiemą ar sodą?

Pradėjote tvarkyti savo kiemą ar sodą, tačiau vaizdas nedžiuga? Žiemos vakarai ilgi, todėl iki kito pavasario turite begalę laiko sugalvoti, kaip atnaujinti savo aplinką. O jei galvoje tuščia ir jokios idėjos nešauna į galvą, siūlome kelis naudingus patarimus, kaip greitai galite savo kiemui suteikti išskirtinio žavesio.

Nedidelė, bet jauki poilsio oazė

Mažutėje erdvėje, kurią romantiškai įrėmina augalai ir lauko baldai, ilsėti žymiai maloniau ir jaukiau nei per visą kiemo teritoriją nusidriekusioje vejoje. Norit įsirengtų šiek tiek intymų ir slaptą kampelį nėra sudėtinga ar brangu. tereikia pasodinti dekoratyvinių krūmų, aukštų gėlių ir greitai augančių vijoklinių augalų bei paruošti jiems kopėtėles, kad turėtų kur vyniotis. Štai ir viskas, pavasarį padarę šiuos darbus, vasaros antroje pusėje jau turėsite savo ypatingą vietelę sode.

Minimalizmas visada madingas

Malonus gėlių kvapas pakiliai nuteikia, o ryškiaspalviai žiedai džiugina akį. Visgi, tikrai ne kiekvienas sodo šeimininkas nori užsiveisti gėlyną, kuris reikalauja ne tik daug priežiūros, bet ir išmanymo, kaip tinkamai prižiūrėti gėles. Kita vertus, išeitis visada yra! Dideli lauko vazonai gėlėms – puikus pasirinkimas, kai norisi žiedų, tačiau mintis apie gėlyno ravėjimą visai nežavi. Įsigykite kelis didelius vazonus ir juose prisodinkite įvairiaspalvių, tarpusavyje derančių gėlių. Vazonus pastatykite prie pagrindinių namo durų, verandos ar tiesiog pavėsinės. Aplinka iš karto atgis. Be to, kada tik panorėję galėsite pakeisti vazonų stovėjimą vietą, o tuo pačiu ir bendrą kiemo vaizdą.

Jei norite sukurti prabanga alsuojantį kiemą, drąsiai rinkitės betoninius vazonus. Dideli betoniniai vazonai, paprastai būna dekoruoti įvairiausiais ornamentai ar augalų motyvais, todėl atrodo išties įspūdingai. Tiesa, betoniniai vazonai gana sunkūs, todėl vertėtų iš anksto apgalvoti, kur juos statysite. O štai jei vertinate natūralumą, turėtumėte žinoti, kad šiuo metu labai populiarūs blyškių spalvų, tarsi paliesti bėgančio laikai lauko vazonai gėlėms. Tokie vazonai traukia savo pakankamai grubia apdaila ir įtrūkimais. Tokiuose vazonuose puikiai atridi kontrastingos gėlės ir išraiškingi labai, kurie tik dar labiau išryškina rustikos elementų žavesį.

Daugiau idėjų galite pamatyti čia: betodaila.lt/lauko-vazonai/

Ugnies magija

Lauko židinys – nuostabus kiemo akcentas, tačiau norint įrengi masyvų lauko židinį reikia pakankamai daug vietos ir išlaidų. O juk prie raminančiai plevenančios ugnies galima susėsti ir įsirengus nedidelę apvalią laužavietę, kuri sukurs jaukią aplinką ir kainuos žymiai pigiau.

Taigi, norint papuošti savo aplinką, kartais reikia tik noro ir fantazijos.

(Perskaityta per mėnesį: 2 498, iš jų šiandien: 1.)