Namai

Kaip skardos lankstiniai puošia stogą

skardos gaminiaiNorime to ar nenorime, bet populiariausi stogų priedai yra skardiniai gaminiai. Nors galime pamatyti mūsų šalyje ir čerpinių stogų ir šiferinių stogų, bet daugiausia yra skardinių stogų. Nors čia galiu aš ir klysti, galbūt šiferinių stogo dangų mūsų krašte yra tiek pat, o gal net ir daugiau nei plieninių stogo dangų. Bet šiandien aš ne apie tai. Aš papasakosiu kaip skardos lankstiniai gali papuošti jūsų namo stogą. Atkreipiu dėmesį, kad pavyzdžiui ant molinių čerpių skardos lankstiniai nesimontuoja, tada montuojasi tam tikros molinės vėjalentės, moliniai kraigai ir kiti panašūs moliniai stogo priedai. Ant šiferinių stogo dangų skardos lankstiniai gali montuotis gali ir nesimontuoti. Tai priklauso ko pageidauja šeimininkas: ar skardinių stogo skardos lankstinių ar šiferinių stogo priedų. Perkant šiferinę stogo dangą reikia žinoti, kad skardos lankstiniai bus tikrai pigiau nei šiferiniai stogo priedai. O kurie iš jų geriau, to niekas tiksliai nežino. Abu stogo dangos priedai (skardiniai ir šiferiniai) turi savų pliusų ir minusų. Nors mano manymu skardos lankstiniai bus geriau, nes juos bus galima pagaminti pagal situaciją.

Taigi šiandien kalba eis apie skardinių stogų ir šiferinių stogų skardos lankstinius. Visi mano, kad stogo dangos grožis priklauso nuo jos spalvos ir formos. Ir žmonės yra teisūs, bet jie pamiršta, kad skardos lankstiniai gali sugadinti arba papuošti namo visą vaizdą.

Papasakosiu apie kraigą, šis skardos lankstinys montuojasi aukščiausioje stogo dalyje, kur susikerta abu stogo dangos šlaitai. Kraigo skardos lankstiniai gali būti su standinimo briauna arba be jos. Gaminio standinimo briauna suformuojama pačioje kraigo viršūnėje, ji atrodo kaip kepurėlė. Išduosiu paslaptį, aš dažnai žiūriu į namų stogus ir jei ant stogo dangos būna sumontuotas kraigo skardos gaminys be standumo briaunos jis atrodo labai pigiai. Taip pat reikia turėt omenyje, kad skardos lankstinys kraigas su standumo briauna, dar kitaip vadinama kepurėle, geriau uždengs stogo šlaitus ir sumažės tikimybė lietaus vandeniui patekti po stogo danga.

Leiskite paminėti apie skardinę vėjalentę, kuri montuojasi ant stogo dangos šlaito krašto. Visada rekomenduoju skardos lankstinį vėjalentę gaminti tokio pločio kaip visas stogo kraštas. Įsivaizduokite gegnę, kurios plotis 20cm, plius ant jos montuojasi makaronas 2,5cm storio ir grebėstas, kuris yra irgi tokio pačio storio. O skardinės stogo dangos aukštis 4 cm . Viso storis gavosi 29cm, tokiu atveju siūlau daryti skardos lankstinius vėjalentes 29 cm aukščio. Čia tam, kad skardos lankstiniai uždengtų visą medinę konstrukciją ir jos nereikėtų nublukusios perdažyti kas penki metai. Čia skardos lankstiniai tikrai atliks puošnų savo darbą. Tik tokią didelė skardinę vėjalentę darykite su standumo briauna, nes skardos lankstiniai, kurių plotis viršyja 11 cm pradeda banguotis. Tai atrodo smulkmena, bet labai svarbi. Saulutei pašvietus ant skardos lankstinių jie susibanguos ir namo stogas atrodys baisiai. Štai taip paprasčiausias skardos lankstinys vėjalentė, gali ir papuošti ir sugadinti visą grąžų namo vaizdą.

Tikiuosi padėjau Jums suprasti kaip skardos lankstiniai puošia namo stogą. Visada prieš įsigydami naują stogo dangą pagalvokite ir apie skardos lankstinius arba kreipkitės į tikros stogų specialistus, kurie viską suprantą apie skardos lankstinius ir namo stogus.

(Perskaityta per mėnesį: 259, iš jų šiandien: 1.)