Laisvalaikis,  Ne į temą

Dviračių užraktai

dviraciu uzraktaiNemažai žmonių, važinėjančių dviračiais, patiria didelių problemų besirūpinant savo ratuotos priemonės apsauga, tačiau svarbiausias faktas yra tas, jog būtent netinkami dviračių užraktai dažniausiai būna priežastimi kodėl jų dviratis yra taip lengvai nugvelbiamas. Žinoma, kiekvienas ekspertas patvirtins, jog nėra tokios apsaugos, kuri garantuotų, jog dviračio saugumas yra maksimalus ir jis jokiu būdu negalės būti pavagiamas. Tai iš dalies yra tiesa, tačiau reikėtų pažymėti tai, jog tinkamos prevencinės priemonės gali atbaidyti vagis ir tokiu būdu pavyktų bent minimaliai apsisaugoti nuo piktavalių.

Kas liečia dviračių apsaugos priemones, tai vertėtų žinoti, jog dažniausiai vagystės pasitaiko naudojant standartinius užraktus. Tai reiškia, jog dviratininkai neretai tikisi, jog eiline spyna prirakindami dviratį prie kažkokio stulpo ar kažko panašaus, galės išvengti vagystės. Eilinės spynos, kurios skirtos durų, vartų ar kitų pastatų rakinimui yra nesunkiai nulaužiamos, tad tikėti, jog jūsų dviratis bus saugus – naivoka. Čia reikėtų dairytis į kokybiško metalo spynas, nes privalote žinoti – kuo minkštesnis metalas, tuo jį lengviau perpjauti, o jeigu spyna pasižymi ir plonumu, tai metalo žirklės jas tikrai įveiks. Čia būtina rinktis atidžiai, nes specialios dviračių spynos tikrai gali būti padidinančios jūsų dviračio saugumą. Šiuo atveju jums reikėtų rinktis tik žinomų gamintojų ir ne pačias pigiausias rakinimo sistemas. Trumpai tariant, turite žinoti – kuo spyna pigesnė, tuo ji yra mažiau patikima ir jų pirkimas paprasčiausiai yra siejamas su pinigų išmetimu į balą.

Kas liečia užraktų pasirinkimą, tai turėtumėte pastebėti, jog kiekvienoje dviračių dalių parduotuvėje yra pardavinėjamos ir įvairaus tipo spynos, kurios pasižymi sudėtingu atrakinimo mechanizmu bei itin kieto metalo savybėmis. Tai reiškia, jog net ir nepavykus atrakinti spynos „visrakčiu“, vagis gali imtis jos pjovimo ar nukirpimo specialiomis metalo žirklėmis. Būtent dėl to yra reikalaujama, jog klientai dairytųsi į kokybę.

Kalbant apie spynų sudėtingumą, tai vertą pabrėžti, jog kuo jos naujesnės, tuo labiau atbaido vagis. Logiškai mąstant, kiekvienas vagišius yra prisitaikęs prie visų standartų, todėl pamatęs neįprastą rakinimo sistemą, jis nežinos ką daryti, todėl tai yra viena geriausių prevencinių priemonių, siekiant atbaidyti vagių dėmesį.

Jeigu ir jums yra reikalingos ypač kokybiškos dviračių spynos ar kiti naujausi užraktai, tai tikrai turėtumėte dairytis į kokybę, o ne mažą kainą. Geriausius gaminius galite rasti internetu prekiaujančiose dviračių dalių parduotuvėse.

(Perskaityta per mėnesį: 236, iš jų šiandien: 1.)