Laisvalaikis

Renkamės akrilinius dažus: į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Jei profesionaliai tapote, o galbūt laisvalaikiu mėgstate nupiešti vieną kitą neįpareigojantį piešinuką, tokiu atveju, akriliniai dažai yra ypač puikus pasirinkimas. Juos naudoti labai paprasta, gaminys nereikalauja ypatingos priežiūros, svarbiausia – garantuojamas estetiškas vaizdas. Tačiau taip pat svarbu nepamiršti, kad šiandien akriliniai dažai sudaro labai solidų pasirinkimą. Tad, jei jų dar tik planuojate įsigyti, kviečiame susipažinti, kokias detales svarbu įvertinti renkantis.

Ar sudėtyje nėra toksiškų junginių?

Jei tapyba yra tas užsiėmimas, kuriam skiriate daug savo dėmesio bei laiko, tokiu atveju jums tik belieka pasirūpinti, kad priemonės, kurias naudojate, būtų jums draugiškos. Akriliniai dažiai – taip pat ne išimtis. Todėl rinkdamiesi, ypač atsakingai įvertinkite, ar sudėtyje nėra toksiškų junginių, kurie patekę į jūsų kvėpavimo takus, ilgainiui galėtų sukelti neigiamus pokyčius. Tačiau ir tai dar ne viskas: jei piešimui skiriate bent po kelias valandas, tokiu atveju pirmenybę derėtų teikti ir bekvapiams dažams – išvengsite uoslės dirginimo. Be to, toks pirkinys puikiai tiks ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. 

Talpa

Atsakingai įvertinkite ir dažų pakuotės talpą. Kuo dažniau planuojate naudotis dažais, tuo didesnės talpos gaminius iš karto vertėtų įsigyti – tokiu būdu ne tik sutaupysite laiko, bet ir išvengsite nepatogumų, kadangi vietoje to, kad ir vėl tektų skirti energiją dažų įsigijimui, jūs tiesiog galėsite mėgautis ramiu tapybos procesu. Tačiau ir tai – dar ne viskas: taip pat verta pastebėti, jog įsigyti didesnes dažų pakuotes verta dar ir todėl, kad dažnu atveju taip tiesiog pigiau.

Akrilinių dažų rinkiniai

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad apsiriboti viena ar keliomis spalvomis neverta – kuo jų daugiau tuo geriau, tuo daugiau galimybių turėsite išreikšti savo kūrybiškumą bei mėgautis įvairiaspalviais paveikslais. Tad tiems, kurie planuoja įsigyti daugiau dažų, puikiu pasirinkimu gali tapti rinkiniai: vienu pirkiniu įsigysite 9, 12 ar dar daugiau nuostabių spalvų. Tokie pirkiniai padės sutaupyti laiko, o kai kurias atvejais ir pinigų. Na, ir, žinoma, verta pabrėžti, kad šiandien akriliniai dažai gali būti įsigyjami ir internetu – taip sutaupysite laiko, tad jo daugiau liks piešimui.

(Perskaityta per mėnesį: 8, iš jų šiandien: 1.)