Transportas

Kas dažniausiai genda trąšų barstytuvuose?

Trąšų barstytuvai yra vienas iš pagrindinių įrankių modernioje žemdirbystėje. Tinkamai prižiūrimi, jie užtikrina tolygų trąšų paskirstymą, kuris yra svarbus augalų mitybai ir derliaus kokybei. Tačiau, kaip ir bet kuri technika, trąšų barstytuvai gali patirti įvairių gedimų. Žinodami, kurie komponentai genda dažniausiai, ūkininkai gali laiku atlikti profilaktinę priežiūrą ir išvengti rimtesnių problemų. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kas dažniausiai sugenda trąšų barstytuvuose ir kaip to išvengti.

Barstymo diskai ir mentės

Barstymo diskai ir jų mentės yra vienos iš labiausiai apkraunamų dalių. Šios dalys nuolat kontaktuoja su trąšomis, kurios dažnai būna abrazyvios ir gali sukelti greitą susidėvėjimą. Laikui bėgant mentės pradeda dėvėtis, o tai gali lemti netolygų trąšų paskirstymą ir sumažinti darbo efektyvumą. Norint išvengti šios problemos, svarbu reguliariai tikrinti diskų ir menčių būklę bei, esant reikalui, juos pakeisti.

Pavarų ir transmisijų problemos

Barstytuvai dažnai naudoja įvairias pavarų ir transmisijų sistemas, kurios valdo diskų sukimosi greitį ir trąšų paskirstymą. Pavarų dėžės gali pradėti strigti dėl prastos priežiūros arba pritrūkus tepalo. Ilgainiui netinkamai prižiūrima transmisija gali sukelti rimtų gedimų ir visiškai sutrikdyti įrangos darbą. Reguliarus tepalo tikrinimas ir keitimas bei dėmesys neįprastiems garsams padeda laiku aptikti ir pašalinti problemas.

Dozavimo mechanizmai

Dozavimo sistemos atsako už tikslų trąšų kiekio paskirstymą. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių gedimų – trąšų kaupimasis arba užsikimšimas dozavimo mechanizmuose. Trąšų granulės gali sukietėti dėl drėgmės arba prastos trąšų kokybės, todėl sutrinka jų tekėjimas per įrangą. Norint išvengti šios problemos, reikia reguliariai valyti dozavimo sistemas ir užtikrinti, kad trąšos būtų sausos ir geros kokybės.

Korozija

Trąšos, ypač azotinės, yra stipriai korozinės ir gali pažeisti metalines barstytuvo dalis. Tai gali lemti rėmo, diskų ar kitų konstrukcinių dalių gedimus. Siekiant išvengti korozijos, labai svarbu po kiekvieno sezono barstytuvą nuplauti, pašalinti trąšų likučius ir apsaugoti metalines dalis antikorozinėmis priemonėmis.

Dažniausiai trąšų barstytuvuose genda barstymo diskai, mentės, transmisijos sistemos, dozavimo mechanizmai ir konstrukcijos dėl korozijos. Reguliari techninė priežiūra, nuodugnus valymas bei dėmesys smulkiems gedimams gali padėti išvengti rimtesnių problemų.

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)