butai Vilniuje
Namai

Kas saugiau: butai Vilniuje ar nuosavas namas už miesto?

butai VilniujeSvajodami apie nuosavą būstą, keliame jam itin daug reikalavimų: mūsų namai turi būti ne tik dailūs ir jaukūs, bet ir užtikrinti patogumą bei garantuoti mūsų ir mūsų artimųjų saugumą. Pastarasis aspektas kelia vis daugiau klausimų. Ilgą laiką buvo manoma, kad gyvenimas nuosavame name yra mažiau saugus už gyvenimą kaimynų apsuptame daugiabutyje. Vėliau, pasikeitus laikams ir atsiradus modernioms apsaugos sistemoms, buvo imta galvoti kardinaliai priešingai. Natūralu, kad šiandien daugeliui pirkėjų kyla klausimas – kas saugiau: butai Vilniuje ar individualios statybos namas priemiestyje?

Nekilnojamojo turto ekspertai pažymi, kad kalbant apie namų ir butų saugumą, visų pirma reikia kalbėti apie naujos ir senos statybos daugiabučių skirtumus. Senieji mikrorajonai, nors ir turi daugybę privalumų, pvz., patogią infrastruktūrą, lengvą susisiekimą su svarbiausiais sostinės objektais, tačiau jų kuriama gyvenamoji aplinka negali atitikti daugelio pirkėjų lūkesčių. Visų pirma, tokie namai yra seno išplanavimo, daugelis jų jau spėjo prarasti estetinį vaizdą, yra apgriuvę ir netvarkingi. Natūraliai tokiuose rajonuose nesijaučiama pakankamai saugiai. Be to, dažniausiai čia gyvena mažiau pasiturinčios šeimos. Ir priešingai – naujos statybos daugiabučiai kuria kur kas saugesnę ir jaukesnę gyvenamąją aplinką. Šie butai Vilniuje populiaresni tarp jaunų šeimų. Daugiabučiai turi tvarkingus (paprastai – ir rakinamus) vidinius kiemelius, naujai įrengtas ir švarias laiptines, naujus liftus. Naujos statybos daugiabučių rajonai neatsiejami ir nuo saugių vaikščiojimo takų bei gerai apšviestų gatvių. Natūralu, kad daugelis tėvų teigia, kad tokiame rajone jaučiasi kur kas drąsiau, išleisdami vaikus žaisti į kiemą arba grįždami vėlų vakarą po dienos darbų.

Nuosavi namai, priešingai nei butai Vilniuje, statomi kiek tolėliau nuo miesto ribų, paprastai – sparčiai augančiuose nuosavų namų mikrorajonuose. Nors nuosavas namas suteikia maksimalų privatumą ir leidžia mėgautis nuosavo kiemo privalumais, vis dėlto, ekspertai primena, kad nuosavų namų nerekomenduojama ilgesnį laiką palikti be priežiūros. Žinoma, visuomet galima pasikalbėti su kaimynais ir parašyti jų pagalbos, prižiūrint nekilnojamąjį turtą, tačiau gana dideli atstumai tarp namų ir aukštos tvoros negali užtikrinti efektyvios pagalbos ir maksimalios apsaugos.

Nesvarbu, ar ieškote buto, ar domitės nuosavu namu, saugumui turite skirti itin daug dėmesio. Vienas iš sprendimų – profesionalios stebėjimo sistemos įrengimas ar signalizacijos apsauga, traukianti aplinkinių dėmesį. Nepamirškite, kad gyvenimo komfortui ir saugumui reikalingos ir aukščiausios kokybės lauko durys, kelių tipų rakinamos spynos ir kitos būsto apsaugos priemonės, mažinančios įsilaužimo ir vagystės galimybę.

(Perskaityta per mėnesį: 67, iš jų šiandien: 1.)