Toneriai
Pirkiniai

Keli klausimai, į kuriuos turite atsakyti, kai renkatės spausdintuvą

Vartotojai, kurie spausdintuvą renkasi savo asmeninėms reikmėms, labai dažnai klausia, kokį spausdintuvo tipą būtų geriausia pasirinkti. Tai sudėtingas klausimas, į kurį vienareikšmiško atsakymo nėra ir negalėtų būti. Pasirinkimo atveju balansuojama tarp palankiausios kainos, ilgaamžiškumo, spausdinimo greičio ir kokybės. Dažnai norima įsigyti patį geriausią spausdintuvą, tačiau neskiriant didelių investicijų. Puikiai suprantama, kad įprastai tai yra neįmanoma. Norint aukštos kokybės – visuomet reikia skirti ir daugiau lėšų. Tai du tarpusavyje glaudžiai susiję aspektai, todėl visų pirma nepamirškite šių svarbių detalių:

Kokį biudžetą galite skirti spausdintuvui? Jei jūsų biudžetas nesiekia 50 eurų, tuomet pasirinkimas yra pakankamai ribotas. Tokiu atveju galite įsigyti tik rašalinį spausdintuvą, kuriam bus naudojami rašaliniai toneriai. Žinoma, tai nereiškia, kad spausdinimo kokybė ar spausdintuvo patvarumas bus prastas. Tačiau pigesnis rašalinis spausdintuvas visuomet turės daugiau minusų nei pliusų – ypač lyginant jį su lazeriniu spausdintuvo modeliu. Tuo tarpu, jei spausdintuvui galite skirti 90, 100 ar daugiau eurų – spausdintuvų asortimentas gerokai padidėja. Už tokią kainą galima dairytis ir kokybiškesnio lazerinio spausdintuvo – jo spausdinimo greitis bus didesnis, o atspausdinamų lapų skaičius taip pat gerokai viršys rašaliniams spausdintuvams būdingą pajėgumą.

Ar labai dažnai ir daug tenka spausdinti? Be abejo, kiekvienas vartotojas „dažnai“ ir „daug“ supranta labai skirtingai. Kiekvieno vartotojo poreikiai ir supratimas yra skirtingi. Galbūt vienam atrodys, kad per savaitę atspausdinti dešimt ar dvidešimt lapų yra pakankamai daug, o kitam vartotojui net ir šimtas lapų per tokį patį laikotarpį neatrodys didelis kiekis. Tačiau visuomet galima vertinti objektyviai. Jei žinote, kad kiekvieną dieną atspausdinsite bent 10 ar 20 lapų, jums geriausiai galėtų pagelbėti lazerinis spausdintuvas. Nors investuoti teks daugiau, tačiau tai bus ilgalaikė investicija, kuri galų gale gali atsipirkti – toneriai lazeriniams spausdintuvams padeda atspausdinti kur kas daugiau lapų, ką jau kalbėti apie tai, kad lazerinių spausdintuvų spausdinimo greitis yra gerokai didesnis už rašalinių.

Jei turėsite atsakymus į šiuos du klausimus, jūsų spausdintuvo pasirinkimo procedūra bus lengvesnė ir efektyvesnė.

(Perskaityta per mėnesį: 92, iš jų šiandien: 1.)