Namai

Kokį lauko baseiną rinktis?

Planuojant įsirengti namuose lauko baseiną, dažniausiai iškyla keli pagrindiniai klausimai – kokį baseiną pasirinkti ir kada pradėti darbus. Kalbant apie paties baseino pasirinkimą, tai labai individualus dalykas.

Baseino tipas

Baseinų specialistai pastebi, kad šiuo metu vieni populiariausių daugelio žmonių pasirinkimų – tai karkasiniai baseinai. Iš tiesų, šių baseinų įrengimas yra vienas paprastesnių ir greitesnių, o baseinas patikimas ir patvarus. Jie gali būti skirtingų dydžių, gylio ir formų – apvalūs, ovalūs arba aštuoneto formos. Priklausomai nuo to jie gali būti įrengiami visiškai, dalinai įkasant į žemę arba statomi ant žemės paviršiaus.

Baseino dydis

Renkantis karkasinius baseinus būtina atkreipti dėmesį ne tik į jo dydį ar gylį, tačiau ir į plėvelės storį. Paprastai nuo jos priklauso, kiek ilgai karkasinis baseinas jums tarnaus. Tiesa, tarnavimo laikas priklauso ir nuo tinkamos baseino priežiūros. Baseino dydį reikėtų rinktis atsižvelgiant į savo poreikius, finansines galimybes ir sklypo dydį. Tačiau svarbiau atkreipti dėmesį į baseino gylį, ypatingai tuo atveju, jeigu yra mažų vaikų.

Kada pradėti baseino įrengimo darbus?

Lauko baseino darbus, žinoma, geriausia pradėti ankstyvą pavasarį, kad vasarą jau būtų galima mėgautis vandens pramogomis. Tačiau svarbu žinoti, jog labai delsti nereikėtų. Kaip žinia, pavasarį tokių, kaip ir bet kokių kitų statybos darbų, labai padaugėja. Jie užplūsta staiga tarsi sniego lavina ir visi nori, kad darbai būtų atlikti iki vasaros. Todėl projektavimo darbus specialistams patikėti rekomenduojama dar žiemą.

Baseino vieta

Baseino vietos parinkimas yra vienas iš svarbiausių klausimų, todėl ją rinktis reikėtų ne mažiau atsakingai, kaip ir patį baseiną. Labai svarbu, kad vieta būtų atvira ir saulėta, kiek atokiau nuo medžių, reikėtų vengti itin vėjuotų vietų. Tai padės išlaikyti jūsų baseiną švarų, saulėtoje vietoje vanduo greičiau sušils, o ir maudytis bus žymiai maloniau.

(Perskaityta per mėnesį: 126, iš jų šiandien: 1.)