Pirkiniai,  Technologijos

Kokie nešiojami kompiuteriai atitinka jūsų poreikius?

nešiojami kompiuteriaiNešiojamų kompiuterių įvairovėje galima greitai pasiklysti. Jeigu nusprendėte, kad jums taip pat reikia naujo nešiojamo kompiuterio, tai prieš pradėdami žiūrėti jų komplektacijos ypatumus ir lyginti kainą, įvertinkite, kokio kompiuterio jums reikia pagal jūsų asmeninius poreikius.

Štai, pavyzdžiui, jeigu mėgstate panaršyti internetą, pažiūrėti vieną kitą video, pabendrauti su draugais ir jums ne itin dažnai kompiuterio reikia išėjus iš namų, tačiau tikrai ne pro šalį būtų su kompiuteriu dirbti namie daugiau nei viename kambaryje, tuomet geriausias variantas būtų namų vartotojo nešiojamasis kompiuteris. Tai yra vienas iš pigiausių kompiuterių pagal klasę, kadangi jau dabar pažvelgę į elektroninių parduotuvių asortimentą galite rasti Acer Aspire arba HP Compaq kompiuterių, kurie kainuoja vos nuo 850 litų. Tai tikrai maža kaina, turint galvoje, kad prieš penkerius metus nešiojami kompiuteriai tikrai kainavo gerokai brangiau. Dabar jūs turite progą mėgautis svarbiausiais kompiuterio privalumais už nedidelę kainą.

Tačiau, jeigu esate šiek tiek reiklesnis arba jums reikia kompiuterio verslo reikalams tvarkyti, jau reikėtų pasidairyti į verslo klasės kompiuterius – pavyzdžiui, Dell Latitude. Šis kompiuteris yra itin patogaus dizaino, jame yra integruotas tikrai puikus procesorius, kuris nepaliks jūsų bėdoje. Taip pat svarbu žinoti, kad verslo klasės nešiojami kompiuteriai turi turėti ir specialią duomenų apsaugos sistemą be piršto antspaudų apsaugą – tuomet tikrai žinosite, kad jūsų duomenys nebus pavogti. Kalbant apie tokios klasės kompiuterius, reikia atkreipti dėmesį ir į tai, ar jūsų pasirinktas verslo kompiuteris turi matinį ekraną – jeigu ekranas matinis, tai jūsų akys neturėtų pavargti net ir po labai ilgo darbo su kompiuteriu.

Galbūt nesate verslininkas, tačiau tikrai mėgstate kompiuterinius žaidimus? Visiems kompiuterinių žaidimų fanatikams taip pat reikia specialaus kompiuterio – dažniausiai, pagrindinis dėmesys yra kreipiamas į gerą vaizdo plokštę. Tai reiškia, jeigu norite žaidimų kompiuterio, jūs net neturėtumėte dairytis į tuos kompiuterius, kurie turi tik integruotą vaizdo plokštę, nes šiuolaikiniams žaidimams to tikrai neužteks. Iš kitos pusės, labai svarbi ir operatyvinė atmintis – kuo jos daugiau, tuo geriau, kadangi dalis naujųjų kompiuterinių žaidimų „suvalgo“ labai daug RAM atminties, tad jeigu norite išvengti „lago“, jums didelė RAM atmintis yra būtina.

Dar viena kompiuterių klasė – Ultrabook. Tai viena iš naujausių kompiuterių kategorijų, kuriuos galima prisikirti prie verslo kompiuterių, tačiau taip pat puikiai pritaikytų visiems keliaujantiems žmonėms, daug dirbantiems ar tiesiog mėgstantiems ieškoti informacijos prie kompiuterio. Ultrabook serijos nešiojami kompiuteriai išsiskiria itin plonu korpusu, todėl juos lengva nešioti. Negana to, šios klasės kompiuteriai turi tikrai puikius techninius duomenis, todėl dažniausiai kainuoja dvigubai brangiau, nei kompiuteriai, skirti namų vartotojui.

Taigi, jau dabar galite užsukti į elektroninę parduotuvę ir panagrinėti šiuo metu parduodamus kompiuterius – kai sužinojote jų kategorijas, turėtų būti kur kas aiškiau, ko iš tikrųjų jums reikia. Jeigu ieškote tik pagal gamintojo pavadinimą, tuomet darote klaidą, kadangi tikrai sunku pasakyti, koks informacinių technologijų gamintojas gamina pačius geriausius kompiuterius – rinka tam yra tikrai per didelė, o variantų yra įspūdingai daug.

(Perskaityta per mėnesį: 80, iš jų šiandien: 1.)