Laisvalaikis

Kuo vaišinsimės per iškylą?

Įsibėgėjusi vasara dovanoja puikius orus ir puikią nuotaiką. Šiltos dienos ir ilgi vakarai laukan išveja net ir visai užsisėdėjusius „naminukus“. Sutikime, net ir vasarą vykstančių švenčių nesinori minėti patalpoje, o ir valgyti lauke – daug gardžiau ir linksmiau. Taigi dovanosime jums kelias idėjas, kuo vaišintis iškyloje po atviru dangumi ir kaip įtikti net ir didžiausiems gurmanams, dalyvausiantiems drauge iškyloje.

Paprastai iškylai su draugų kompanija ar šeimyna neteikia jokių įmantrių pasiruošimų. Čia tereikės pasirūpinti pledu ar pagalvėlėmis, kad būtų patogiau sėdėti, prireiks staltiesės (ją gali atstoti ir tas pats pledas) ir servetėlių, maisto, kurį paprasta paimti rankomis ir kuris netyžta, nesitepa.

Tikriausiai ir jūsų kompanijoje yra tas, kuris nė dienos negali išbūti be mėsos.  Jam paruoškite užkandžių su kokiu nors gardžiu vytintu kumpeliu ar vytinta aukštos kokybės dešra. Itin užkandžiams tiks Prosciutto vytintas kumpelis, kurio juosteles reikia užvynioti ant traškių lazdelių. Jei po ranka paklius kokia dailesnė priešpiečių dėžutė, kumpiu apvyniotas lazdeles dailiai surikiuokite ir štai vienas iš valgių – paruoštas.

Be abejo, bus ir tokių, kurie mėgsta užkandžius su lašiša. Parduotuvėse dabar galima įsigyti pačios įvairiausios – vos parūkytos, tik sūdytos lašišos, plonai pjaustytas lašišos juosteles, gabalėlius salotoms ir kt. Taigi drąsiai gaminkite sumuštinukus, dėkite lašišos į specialius krepšelius ir ragaukite. Beje, parduotuvėse galima rasti įvairių duonelių, trapučių, ant kurių galima uždėti mėgstamo sūrio, o kad sumuštinis būtų dar gardesnis, paskaninti žalumynais, alyvuogėmis, mažais pomidoriukais ar kornišonais.

Galite pasigaminti varškės, saulėje džiovintų pomidorų ir baziliko ar bet kokių kitų mėgstamų užtepėlių. Prekybos centruose galima įsigyti jau pagamintų salotų, kurias tereikės užtepti ant prancūziško batono – štai ir puikus užkandis kiekvienam nuo kuklaus studento iki gurmano. Nesvarbu, kokiais užkandžiais ketinate mėgautis, svarbiausia – nepamirškite ir patogių daugkartinių pakuočių, kurias įsigysite iš rolleat.lt.

Gėrimai iškylos metu tiks įvairiausi – vanduo, paskanintas mėtų lapeliais ir keliais citrinos griežinėliais, gira, sultys ar šaltoji arbata. O gal imsite termosą ir mėgausitės mėgstama kava ar arbata? Tuomet čiupkite ir gardžių sausainių, kurie tirpte ištirps burnoje.

(Perskaityta per mėnesį: 75, iš jų šiandien: 1.)