Laisvalaikis

Londono mūrai

londonAnglija – senovės karalių, didikų ir pilių šalis, savo istoriją skaičiuojanti ne vieną tūkstantį metų. Istorijos vingiuose britams teko daug kariauti, tad neišvengiamai teko statyti ir daug pilių bei tvirtovių, kurios dabar džiugina turistus bei istorijos mylėtojus. Škotijoje savo didinga pilimi garsėja Edinburgas, tačiau net Londone bei jo apylinkėse gausu pilių ar jų likučių bei griuvėsių, o visoje Anglijoje maždaug pusantro tūkstančio vietų priskiriama piliavietėms.
Bene žinomiausia tarp Londono lankytojų bei vietinių yra Tauerio pilis. Į ją per purvinąją Temzę atveda ir garsus Tauerio tiltas, pasidabinęs bokštas. Ši pilis – didžiulė ir išties įspūdinga, be to – ji miesto centre, netoli ir kitų garsiųjų Londono lankytinų vietų, tad neveltui tokia be galo populiari ir mėgstama. Tauerio pilis jau sulaukė beveik tūkstančio metų, žinoma, teko ją ir palopyti, ir pristatyti istorijos vigiuose. Ne vieną šimtmetį čia veikė ir kalėjimas, kuomet pagrindinė pilies funkcija – gynyba nuo priešų, buvo nereikalinga. Įėjimas į šią pilį mokamas, kainuoja išties nemažai, be to, dažniausiai prie jos nusitęsia vidų trokštančių pamatyti turistų eilės. Tikras istorinis paveldas miesto centre tikrai vertas dėmesio.
Kita labai garsi pilis šalia Londono – Vindzoro pilis, dar ir dabar naudojama kaip karališkosios šeimos rezidencija. Didžiulis akmeninis statinys, menantis taip pat bemaž tūkstančio metų praeitį (tiesa, pirmoji pilis šioje vietoje buvo medinė, tik vėliau statyta mūrinė). Ir šičia plūsta minios turistų, pasivaikščioti tiek po prabangias menes, įvairiausius kambarius, tiek ir šiaip palepinti žvilgsnių nuostabia architektūra ir ypač jos didingumu. Žavesį kelią ir pilies kiemai, į kuriuos taip par įdėta daug darbo ir senovėje, ir dabar.
Kaip jau rašyta, Londono apylinkėse senovinių pilių – tvirtovių yra labai daug. Tai ir žymiosius Alingtono bei Doningtono pilys, tiesa, jau kiek toliau nuo Londono centro, ir Arundelio pilis, taip pat tarnaujanti kaip rezidencija, bet sezoniškai priimanti ir turistus. Bodiamo, Farnhamo, Gildfordo pilys garsėja ne tik savo istorija bei architektūra, bet ir aplinka. Išties garsėja Londonas bei jo apylinkės – puiki vieta istorijos mėgėjams, nepailstantiems domėtis ir įsivaizduoti, o kaip gi gyvenimas virė tose pilyse prieš kokius šešis šimtus metų.

(Perskaityta per mėnesį: 69, iš jų šiandien: 1.)