Sveikata

Maisto papildai sportui – ar jie veiksmingi?

Stebuklingos piliulės ir placebo efektas

Tikriausiai jau kiekvienas esate girdėję apie papildus sportui. Nesvarbu, ar sportuojate, ar tik domitės aktyviu gyvenimo būdu. Kai kurie itin sureikšmina maisto papildų esmę, manydami, kad tai stebuklingos piliulės, kurio už jus padarys viską, ką tik įsivaizduojate. Kiti galvoja atvirkščiai, t. y. mano, kad maisto papildai tėra reklaminis triukas, už kurio neslėpi joks apčiuopiamas poveikis ar efektas. Tad kaip gi yra iš tikrųjų? Ar maisto papildai sportui yra veiksmingi ar tai tik išreklamuotas placebo efektą sukeliantis produktas?

Organizmo papildymas

Maisto papildai sportui – tai tokie sukurti produktai, kurie suteikia papildomų efektų kūnui. Papildų esmė yra užšifruota jo pavadinime, t. y. papildyti organizmą trūkstamos ir papildomai reikalingomis medžiagomis. Sportuojančiam organizmui reikia didesnio medžiagų kiekio nei nesportuojančiamas. Taip yra dėl to, kad sportuojantis organizmas daug energijos ir resursų sueikvoja fizinio krūvio metu, taip pat atsistatymo laikotarpiu. Todėl kaip ir kūdikiui – norint augti, reikia daugiau maistinių medžiagų bei įvairių vitaminų bei mineralų. Taip pat turėtumėte įsiklausyti į pavadinimą maisto papildai. Taip suprasite, kad tai nėra maistas, kaip galvoja daugelis. Tai produktai, kurie papildo maistą ir padeda gauti tų medžiagų, mineralų ir vitaminų, kurių taip ir negavote su maistu, tačiau tos medžiagos reikalingos kūnui. Nereikėtų papildų naudoti kaip maisto pakaitalo, nes jų pirminė funkcija nėra tokia.

Maistas vs maisto papildai

Kai kurie pradeda gudrauti ir mano, kad jeigu jie valgys daugiau maisto papildų, tuomet progresas sporte bus geresnis. Taip pat pradedama pakeisti maisto papildais kai kuriuos mažiau skanius ar brangesnius maisto produktus. Tai nėra teisingas pasirinkimas, tad nereikėtų juo vadovautis. Maisto papildai niekada nepakeis maisto produktų ir jie nebuvo tam sukurti, tad reikėtų atsiminti, kad visais atvejais, geriausias pasirinkimas yra būtent natūralūs maisto produktai, o ne maisto papildais.

Mityba yra pagrindas

Dažnai sveikos gyvensenos teorijoje minima, kad norint susikurti gražesnį kūną, reikia surinkti tinkamą kalorijų, angliavandenių, baltymų, riebalų, vitaminų, mineralų ir kitų medžiagų kiekį. Taip pat kalbama, kad tinkama mityba yra net 70 procentų rezultato, o tuo tarpu sportas – 30 procentų rezultato. Sakoma, kad maisto papildai gali būti maždaug 10-20 procentų rezultato papildomai prie viso 100 procentų. Tad nereikėtų ieškoti stebuklingų būdu, o derėtų pasikliauti seniai atrastomis metodikomis, nes dviratis jau seniai yra išrastas.

Apibendrinimas

Taigi, maisto papildai sportui – tai produktas, papildantis jūsų organizmą reikalingos medžiagomis. Tačiau nereikėtų pervertinti papildų, nes jie be subalansuotos mitybos ir aktyvaus gyvenimo būdo bei fizinio krūvio pilnų rezultatų neduos. Tad išmokime viską suderinti ir būkime sportuojantys!

(Perskaityta per mėnesį: 69, iš jų šiandien: 1.)