Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Makita – turbūt mylimiausi įrankiai Lietuvoje

makita

makitaLietuvių meistrai pasidalinę į dvi stovyklas – vieni teigia, kad vieno gamintojo įrankių komplektas yra efektyvaus darbo pagrindas, tuo tarpu kiti renkasi tam tikrus įrankius iš skirtingų gamintojų. Abi šios konfrontuojančios (bet nekonfliktuojančios) grupės sutaria tik dėl vieno yra įrankių gamintojų trejetukas, kuriuo visada galima pasitikėti.

Makita – trejetuko lyderė, bent jau Lietuvoje. Šie japoniški įrankiai yra vieni iš mėgstamiausių ir mylimiausių. Kodėl? Paprastas atsakymas – gera kaina, puiki kokybė tiek mėgėjiškiems, tiek profesionaliems elektriniams įrankiams.

Milwaukee – taip pat trejetuke, nes tai specialiai meistrams pagaminti įrankiai, nepriekaištingos kokybės ir patvarumo, nors ir didesne kaina. Pasaulyje šis gamintojas dažniausiai puikuojasi pirmoje trejetuko vietoje (minėti japoniški įrankiai – treti).

Bosch – Lietuvoje patenka į trejetuką, nes tai populiarus prekės ženklas. Tiesa, pasaulyje šis gamintojas dažniausiai lieka už trejetuko ribų, nes jame tvirtai įsitaisęs DeWalt, o ant kulnų dar lipa ir aršiausias Makitos konkurentas Hitachi.

Kodėl gi Makita tokia populiari Lietuvoje?

Vieną iš atsakymų jau minėjome – puiki kaina ir gera kokybė.

Kita priežastis – paprastumas naudotis. Makita įrankiai yra sukurti taip, kad jais naudotis gali ne tik patyręs meistras, bet ir namų šeimininkė, kuri nesulaukia vyro ir nori pakabinti naujai įsigytą paveikslą pati. Jai tereikia tik įjungti, įdėti, pasukti ir išgręžti… Taip paprastai valdomas smūginis gręžtuvas, tad ką kalbėti apie kitus įrankius.

Dar viena svari priežastis – nebrangūs, bet patikimi priedai. Grąžtai, siaurapjūklio pjūkleliai, kampinio šlifuoklio diskai, atsuktuvo antgaliai ir kiti smulkūs priedai kartais kainuoja daugiau, nei pats įrankis. Makita gali pasiūlyti visiems prieinamą kokybę, nors ir nepozicionuoja savęs, kaip priedų gamybos lyderė, kaip koks Bosch. Priedai yra geri, bet profesionalai kartais renkasi ir kitų gamintojų priedus, kurie (dėmesio – ketvirtoji priežastis!) puikiausiai tinka naudojant Makita įrankius. Kitų gamintojų priedų lengvas pritaikymas – labai teigiama savybė, kurią mėgsta meistrai, naudojantys skirtingų gamintojų įrankius.

Penktoji priežastis yra viena svarbiausių – prekės ženklo populiarumas. Makita korporacija, o tiksliau jos padalinys Rytų Europai labai daug investavo į prekės ženklo populiarinimą. Tiek Milwaukee ir DeWalt tikrai neinvestuoja, todėl Makita ir yra viena žinomiausių kompanijų Lietuvoje.

Ar gali kiti įrankiai būti tokie populiarūs? Be abejo! Tam reikia trijų dalykų:

  1. Kokybės;
  2. Geros kainos;
  3. Prekės ženklo žinomumo.
(Perskaityta per mėnesį: 208, iš jų šiandien: 1.)