Namai

Medinių durų pliusai ir minusai

Medinės durys yra laikomos tradicinėmis, jas galima rasti daugelyje šiuolaikiškų namų. Tačiau kiekvieną kartą renovuojant ar įsikuriant naujuose namuose kyla tas pats klausimas – kokias duris rinktis? Ar medines durys turi daugiau pliusų ar minusų? Būtent tai ir pabandysime išsiaiškinti šiame straipsnyje.

 

medinės durysMedinių durų pliusai:

Natūrali ir unikali tekstūra. Skirtinga mediena turi skirtingą “raštą”, kuris nesikartoja. Tai leidžia sukurti unikalų produktą, nes raštas, medžio rievių vingiai neatsikartos jokiose kitose duryse. Dirbtinės medžiagos nesugeba išgauti tokių gražių ir natūralių raštų.

Vertė. Dar prieš keletą dešimtmečių pasirinkimas buvo itin siauras – medinės durys arba… medinės. Šiuo metu rinką užkariaują plastikas, metalas. Tačiau medis išlieka klasikinė, šilta gamtos medžiaga ir itin vertinama. Tai nėra centus kainuojantis produktas, todėl medinės durys tampa parodo gerą skonį ir namų vertę.

Tvirtumas. Medinės durys yra itin tvirtos, su kumščių išmušti skylės tikrai nepavyks, greičiau susilaužysite ranką. Taip pat medinės durys pasižymi itin geromis garso izoliacijos bei šilumos izoliacijos savybėmis.

Ilgaamžiškas gaminys. Medinės durys gaminamos pagal individualų užsakymą konkrečiai vietai ir ten įsikuria ne vienam dešimtmečiui. Tinkamai apdorota mediena tarnauja ne vienerius metus(ypač bukas, ąžuolas)

 

Medinių durų minusai:

Kylanti kaina. Kol medis užauga iki tol kol jį galima nukirsti praeina ne vieni ir kartais net ne keli dešimtmečiai. Masiškai kertami miškai išaugino medienos trūkumą, ko pasekoje medienos kaina stabiliai auga. Visgi, situacija nėra kritinė, kadangi medienos produktai yra ilgaamžiai ir medinės durys tarnauja kelis dešimtmečius.

Sudėtinga technologija. Kol mediena tampa durimis praeina daug laiko. Technologinis procesas itin svarbus, kadangi netinkamai paruošta mediena pradeda “vaikščioti”, ją apninka kenkėjai ir pan. Todėl itin svarbu taisyklingai apdirbti.

Gaminimo trukmė. Kadangi medinės durys užsakomos pagal individualų užsakymą, o jų gamybos trukmė yra pakankamai ilga, neįmanoma sekančią dieną jau mėgautis naujomis medinėmis durimis.

Kaip ir kiekvienas gaminys, medinės durys turi savų pliusų ir savų minusų. Svarbu juos žinoti, kad kiekvienas įsirenginėdamas namus galėtų lengviau apsispręsti.

(Perskaityta per mėnesį: 97, iš jų šiandien: 1.)