Mada

Pižamos – saldžiam miegui ir ramiems sapnams

pižama

Kokybiško miego metu pailsi ne tik mūsų kūnas, bet ir protas, todėl svarbu tinkamai išsirinkti ne tik čiužinį, patalynę bei miegamajame sukurti ramią, dėmesio neblaškančią atmosferą, bet ir pasirūpinti kokybiškais bei patogiais naktiniais drabužiais. Juk pižamos, kaip ir apatinis trikotažas, yra arčiausiai mūsų kūno, todėl labai svarbu, kad jos patenkintų jūsų individualius poreikius, nedirgintų odos ir leistų gerai išsimiegoti.

Kokią pižamą rinktis?

Pižamos pasirinkimui daugiausiai įtakos turi metų laikas. Žiemą idealiausias pasirinkimas – šiltos flanelinės arba medvilninės pižamos, kurios sušildo kūną, tačiau leidžia odai kvėpuoti ir nesukuria sunkumo jausmo. Be to, natūralių audinių pižamos ar naktiniai puikiai tinka alergišką bei jautrią odą turinčioms dailiosios lyties atstovėms, kadangi natūralaus audinio pižama, tarsi antra oda, maloniai prigula, nevaržo judesių ir nesukelia nemalonių alerginių reakcijų.

Tuo tarpu, vasarinių pižamų audinys gerokai plonesnis, tačiau pirmenybė taip pat teikiama natūralumui: šilkui ar bambuko pluoštui. Tiesa, tai nėra pigios žaliavos, todėl visada galite rinktis ir viskozę, ši medžiaga kiek pigesnė, tačiau taip pat nedirgina odos.

Paprastai vasarinių pižamų komplektą sudaro berankoviai marškinėliai ir šortukai, tačiau jei nesate visiškai patenkinta savo kūno linijomis, galite rinktis ir bridžus. Kita vertus, atminkite, kad pižama tai ne proginė suknelė, kurią ketinate demonstruoti ant podiumo, pirmiausia ji turi būti patogi jums. Jei su naująja pižama jaučiatės nejaukiai, tarsi įsprausta į netinkančio dydžio rūbą, jums sunku patogiai apsiversti ant kito šono, miegas bus prastas, jausitės pavargusi ir irzli.

Pižama ar naktiniai?

Į šį klausimą turbūt atsakymo nėra, nes viskas priklauso nuo jūsų pomėgių ir įpročių. Tarkim, jei visada buvot ištikima pižamos gerbėja, tai naktinukai pirmomis naktimis jums gali atrodyti nepatogūs. Tad, iš pradžių geriau rinktis trumpus naktinius, kurie nesipainioja ir neapsivynioja aplink kojas, o vėliau galite pereiti ir „prie sudėtingesnio lygio“. Kita vertus, jokio skirtumo mėgstate naktinius ar pižamas, miegamasis yra jūsų tvirtovė, o geras ir kokybiškas miegas – būtinybė.

Šaltinis – https://adinfo.lt/sveikata-grozis/

(Perskaityta per mėnesį: 210, iš jų šiandien: 1.)