Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Treniruočių programos ir sportinė apranga: ekspertų rekomendacijos

sportinė apranga

sportinė aprangaKai už lango krenta baltos snaigės, esame priversti užmiršti aktyvias treniruotes lauke ir keliauti į sporto klubą. Aktyvus sportas naudingas mūsų sveikatai ir būtinas gerai savijautai. Tiesa, ekspertai primena, kad pradėdami treniruotes, visų pirma turime racionaliai įvertinti savo fizinį pasirengimą. Jei iš tiesų siekiate maksimalių rezultatų, turėtumėte pasitarti su profesionaliu treneriu, kuris padės sudaryti konkrečiai jums tinkančią programą. Be to, nepamirškite, kad jums bus reikalinga ir kokybiška sportinė apranga, palaikanti optimalią kūno temperatūrą.

Pirmasis jūsų darbas – pasirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkantį sporto klubą. Čia svarbų vaidmenį atlieka keli faktoriai. Ne paslaptis, kad paprastai didžiausias dėmesys skiriamas abonentiniam sporto klubo mokesčiui. Nors kaina yra vienas svarbiausių kriterijų, ekspertai ragina atsižvelgti ir į kitus rodiklius, pvz., sporto klubo lokacijos vietą – kad išvengtumėte ilgų kelionių, rinkitės klubą, esantį arčiausiai jūsų namų ar darbo vietos. Žinoma, verta atsižvelgti ir į draugų rekomendacijas – kuriame klube yra jums tinkantys treniruokliai ir dirba profesionalūs treneriai. Beje, pastarasis aspektas atlieka išskirtinai svarbų vaidmenį. Nepamirškite, kad tik savo darbą išmanantis specialistas padės sudaryti iš tiesų naudingą programą, kurią įgyvendindami nesunkiai pasieksite užsibrėžtų tikslų. Dažna klaida – rinktis universalias treniruočių programas, neįvertinus individualių fizinių galimybių.

Daug dėmesio reikalauja ir sporto drabužių pasirinkimas. Specialistai teigia, kad kokybiška sportinė apranga atlieka kur kas svarbesnį vaidmenį, nei mano pradedantieji sportininkai. Rinkitės drabužius, kurių gamybai buvo naudojamas specialus audinys, leidžiantis akimirksniu išgarinti perteklinę drėgmę – tokiu būdu išvengsite prakaitavimo rūpesčių ir nesuksite galvos dėl nemalonaus prakaito kvapo. Be to, tokie rūbai maloniai priglunda prie kūno, nevaržo judesių ir suteikia maksimalų komfortą. Pamirškite bet kokį diskomfortą – specialios struktūros audinys tinka net ir jautriai odai.

Sportinė apranga neatsiejama nuo kokybiškos avalynės pasirinkimo. Rinkitės batus, su kuriais jausitės patogiai. Be to, sportiniai bateliai privalo turėti guminį ir neslystantį padą. Nepamirškite, kad tie patys batai negali būti naudojami ir lauko treniruotėms, ir sporto salei. Tiesa, kad jaustumėtės patogiai, jums bus reikalingos ir kokybiškos kojinės. Geriausias sprendimas – termo medžiaga, neleidžianti kojai prakaituoti ir apsauganti nuo raukšlėjimosi problemų. Galvodami apie avalynę, nepamirškite, kad jums bus reikalingos ir patogios guminės šlepetės dušui. Tiesa, daugelis sportininkų mano, kad viešajame duše galima maudytis basomis, tačiau medikai primena, kad tai yra ne tik nehigieniška, bet ir pavojinga – galite užsikrėsti odos ligomis.

(Perskaityta per mėnesį: 79, iš jų šiandien: 1.)