padangos
Transportas

Padangų keitimo sezonui artėjant: ką vertėtų žinoti?

Padangų keitimo sezonui artėjant, jau visai netrukus automobilių savininkams reikės pasikeisti savo padangas iš žieminių į vasarines. Nors kelių eismo taisyklės įpareigoja, kad šaltuoju sezonu, draudžiama vairuoti lengvuosius automobilius su vasarinėmis padangomis, žieminėms padangoms tokio draudimo nėra. Tiesa, vertėtų suprasti, kad sprendimas važinėti vasarą žieminėmis padangomis yra labai nepraktiškas – taip, tiesiog greičiau padangos nusidėvės ar apkritai jas sugadinsite.

Ne paslaptis, kad balandžio mėnesį, nusidriekia didžiulės eilės prie padangas montuojančių autoservisų ar kitų dirbtuvių. Tam, kad jų išvengti, kai kurie vairuotojai gerokai ankščiau pradeda domėtis apie tai, kokias padangas geriausia rinktis savo automobiliui bei nusprendžia pakeisti jas keliomis dienomis ankščiau. Taip sutaupoma nemažai laiko ir išvengiama varginančių eilių.

Dėl vyraujančių klimato sąlygų Lietuvoje, atėjus šaltajam sezonui, rekomenduojama užsidėti dygliuotas padangas. Taigi, kiekvienam vairuotojui vertėtų turėti mažiausiai du komplektus per metus. Tiesa, kai kurie vairuotojai, stengdamiesi išvengti padangų keitimo du kartus per metus, taupydami finansus bei savo laiką – verčiau renkasi demisezonines padangas.

Ar tai gerai, ar ne – specialistų nuomonės dviprasmiškos. Vieni specialistai sutinka, kad demisezoninės padangos neprilygsta žieminėms bei yra kur kas prastesnės kokybės. Taip pat pastebima, kad jos kur kas greičiau nusidėvi. Taigi, ar turėti vieną, ar du komplektus padangų priklausys tik nuo Jūsų.

Akivaizdu, kad konkrečių reikalavimų, kokias padangas turėtumėte rinktis nėra. Tai priklauso tik nuo Jūsų poreikių bei įpročių:  kokia automobilio markė, kokiais keliais ir kaip dažnai tenka važiuoti ir t.t

Kad ir kokias padangas be pasirinktumėte, turite nuolatos stebėti padangų būklę, kadangi jose neturėtų būti didesnių pažeidimų. Padangų protektoriaus rašto gylis – bene vienas svarbiausių reikalavimų bei rekomendacijų. Jis turėtų siekti ne mažiau nei 3 mm. Taip pat svarbu prižiūrėti padangose esantį slėgį. Tik tinkama padangų priežiūra užtikrins jų ilgaamžiškumą. Specialistai rekomenduoja, kad padangas derėtų pasikeisti į naujas, praėjus 10 metų nuo jų pagaminimo datos ar pastebėjus aukštą protektoriaus nusidėvėjimo lygį, t.y. protektoriaus minimalus gylis vasarą gali būti 1,6 mm.

Padangų montavimo paslauga atliekama kiekviename servise, tad nebus sunku susirasti tinkamą vietą. Šios paslaugos kaina svyruoja, priklausomai nuo Jūsų pasirinktos vietos. Daugelyje autoservisų galėsite įsigyti ir naują padangų komplektą, jų kainą priklauso padangų gamintojo ir kokybės. Patogu, kad įsigydami padangas ir autoserviso, gausite ir išsamią profesionalų konsultaciją.

(Perskaityta per mėnesį: 19, iš jų šiandien: 1.)