kvepalai
Mada,  Pirkiniai

Pažintis su kvepalų koncentracija svarbi šiuos perkant internetu

Sutikite, kvepalai – vienas subtiliausių pirkinių, kuriam apibūdinti puikiai tiktų posakis, jog „skonis neturi draugų“. Kvapas, kurį vienas dievina, kitą gali varyti iš proto (ir, deja, ne ta gerąja prasme). Kai kurie taip prisiriša prie vieno kvapo, jog ilgus metus lieka jam ištikimi. Aišku, pasitaiko „nušvitimų“ ir atsiranda noras išbandyti kažką naujo. Tuo tarpu kiti žmonės yra linkę nuolat eksperimentuoti, niekaip neatrasdami to vienintelio kvapo ar tiesiog įpratę skirtingus kvepalus derinti prie dienos meto ar tam tikrų progų. Siūlo kvepalus ne tik tradicinės parduotuvės ar įvairūs platintojai. Šių, kaip ir daugelio kitų prekių, galima įsigyti ir internetu.

Jei norite išsirinkti kvepalus internetu, tikriausiai suprantate, jog, kad ir kokios tobulos informacinės technologijos bebūtų, kvapo šios kol kas perteikti negali. Tad, norėdami bent įsivaizduoti, kas slepiasi viename ar kitame kvepalų buteliukyje už ekrano, turėtumėte susipažinti su keliais svarbiais niuansais. Vienas jų – kvepalų konsistencija, nulemianti, kaip ilgai laikysis kvapas. Aišku, šis faktorius tiesiogiai susijęs ir su kvepalų kaina. Tiesa, skaitydami žemiau pateiktą tekstą, suprasite, jog pavadinimas „kvepalai“ yra ne visada tikslingai naudojamas.

Tikrieji kvepalai yra intensyvi bei ilgiausiai išliekantys. Šiuos sudarančių aliejų koncentracija siekia net 40 proc., kai, palyginus, kituose įprastai būna 15–35 proc. Alkoholio kiekis taip pat didelis. Aišku, už mažą kvepalų buteliuką tenka pakloti nemažą pinigų sumą.

Kvapiojo vandens (EDP) koncentracija siekia iki 18 proc., sudėtyje yra mažiau alkoholio. Mažesnė ir kaina, tačiau ir kvapas džiugins trumpiau nei kvepalų.

Tualetiniame vandenyje (EDT) koncentracija yra iki 12 proc. Norint, jog kvapas ant kūno ar drabužių išliktų ilgiau, kvepinimosi ritual tenka kartoti kelis kartus per dieną.

Odekolonui būdinga iki 5 proc. Siekianti koncentracija. Turbūt jau nereikia pabrėžti, jog šie kvepės dar trumpiau nei aukščiau aptarti variantai.

Kvepalų konsistencija kūno dulksnoje (ant šio gaminio pakuotės rasite nuorodą „eau fraiche“) neviršija 3 proc. Pagrindinė dulksnos paskirtis – kūno gaivinimas, o iš  kvapo stebuklų tikėtis nereikia.

Kvepalų pardavėjai, kurie siūlo kvepalus internetu, pabrėžia, jog tai – tik maža dalis kvepalų teorijos. Norėdami būti tikri, jog išsirinkote būtent tą kvapą, savo pažintį su kvepalais turėtumėte tęsti ir toliau. Neturite tam laiko? Tuomet  kreipkitės į internetinių parduotuvių, kurios siūlo kvepalus, atstovus, išsakykite savo turimus pageidavimus bei paprašykite pagalbos renkantis.

(Perskaityta per mėnesį: 31, iš jų šiandien: 1.)