Sveikata

Spalvoti lęšiai puikus pasirinkimas! Tačiau pasitark su specialistu

Spalvoti kontaktiniai lęšiai kiekvienoje šalyje išpopuliarėję skirtingai. Tačiau nesvarbu iš kurios tu šalies, nes šiandien gali rinktis spalvotus lęšius tokius kokius nori. Akių spalvą gali derinti prie rūbų ar savo šukuosenos. Tačiau jeigu iki šiol nenešiojai lęšių, tai yra svarbu apsilankyti pas gydytoją, kuris pamatuos, patars ir išrinks optimaliausią variantą tavo akims.

Natūraliai atrodantys spalvoti lęšiai dabar galimi ir sveikų akių savininkams.

Šiandien spalvoti lęšiai siūlo labai platų spalvų pasirinkimą, puikia kokybę ir užtikrintą komfortą visą dieną. Ir jie taip pat galimi be dioptrijų t.y tiems, kam nereikia akinių.

Oftalmologas gali išrašyti spalvotų lęšių receptą, net jeigu jūsų akys sveikos. O kūrybiški žmonės mėgsta derinti spalvotus lęšius su išraiškingais akiniais. Eye care professionals can also prescribe and fit your eyes for colored contacts that don’t provide vision correction. Spalvų pasirinkimas didelis.

Pavyzdžiui lęšiukas.lt rekomenduoja išbandyti AIR OPTIX COLORS lęšius, kurie turi pasirinkimą net iš 9 spalvų: pilki, mėlyni, žali, šviesiai rudi, rudi, medaus atspalvio, briliantinio mėlynumo, smaragdinio žalumo, deimantinio pilkumo. Alcon kompanija naudoja 3 sluoksnių technologiją, kuri spalvotiems lęšiams suteikia natūralumo.

Spalvoti lęšiai taip pat priklauso medicinos kategorijai

Kadangi kontaktiniai lęšiai dedami į akis, jie priklauso medicinos kategorijai. Todėl lęšiai turi būti sertifikuoti ir visai nesvarbu, jei juos nešiosi tik dėl grožio. Todėl prieš įsigydamas bet kokius lęšius būtinai apsilankyk pas savo gydytoją.

Netinkami kontaktiniai lęšiai gali sukelti ir sveikatos problemų, tokių kaip:

  • Įbrėžimai ar mažos žaizdelės
  • Kraujagyslių įaugimą į rageną
  • Pablogėjusią regą
  • Galimas infekcijas

Gydytojai oftalmologai yra sunerimę, nes dalis kontaktinių lęšių nešiotojų perka naujus lęšius nepasitikrinę akių. O spalvotus lęšius perka ne iš specializuotų optikos parduotuvių, taip rizikuodami įvairiomis ligomis.

Būk atsakingas už savo akis

Daugeliui žmonių spalvoti lęšiai tai puikus būdas trumpam pakeisti akių spalvą. Tau tikriausiai taip pat. Tačiau nepamiršk, jog nerekomenduojama pirkti iš paprastų parduotuvių ar nešioti lęšius nepasitarus su savo oftalmologu.

(Perskaityta per mėnesį: 15, iš jų šiandien: 1.)