Vairavimo kursai
Transportas

Vairavimo kursai siekiant vairuotojo pažymėjimo

Šiandieniniai vairavimo kursai tiek jaunimui, tiek ir brandaus amžiaus žmonėms suteikia neįkainojamų žinių, būtinų norint keliuose saugiai ir atsakingai eksploatuoti pasirinktą transporto priemonę. Egzistuoja aiškios taisyklės ir tvarka, kurią įgyvendinus yra gaunamas oficialus vairuotojo pažymėjimas. Visuomet yra patariama vairavimo kursams skirti kuo daugiau dėmesio ir atidumo – tai įprastai lemia sėkmę galutiniame vairavimo egzamine ir įtakoja pavyzdingą vairavimą keliuose.

Neretai vairuotojo pažymėjimo siekiantys būsimi vairuotojai dvejoja, kokio tipo vairavimo kursus pasirinkti. Kaip žinia, jų yra keli. Vieni vairavimo kursai vykdomi eksternu, o kiti grupėse. Šis pasirinkimas priklauso tik nuo jūsų pačių. Jei manote, kad visą reikiamą teorinę informaciją įsisavinsite mokydamiesi savarankiškai, tuomet vairavimo kursus galite pasirinkti eksternu. Tuo tarpu, jei žinote, kad jums kur kas paprasčiau mokytis grupėje, tokiu atveju rinkitės vairavimo teorijos paskaitų lankymą.

Bet kuriuo atveju turite atminti, kad norėdami gauti vairuotojo pažymėjimą, „Regitroje“ turėsite išlaikyti ne tik praktinį, tačiau ir teorinį egzaminą. Todėl teorijai turėtumėte skirti ne ką mažiau dėmesio nei praktiniams vairavimams. Pastebima tendencija, kad nemaža dalis būsimų vairuotojų labai nesunkiai perpranta ir įvaldo praktines vairavimo subtilybes, tačiau laikydami teorinį egzaminą susiduria su įvairiais sunkumais. Dėl šios priežasties, kaip jau minėjome, nereikėtų pervertinti savo galimybių ir visuomet teorinei daliai nepagailėti papildomo savo laiko.

Be jokios abejonės, vairavimo mokyklose visada galite sulaukti išsamių atsakymų į jus dominančius klausimus ir įvairių naudingų patarimų, padedančių lengviau įsisavinti visą vairavimo mokymų medžiagą. Taipogi, vairavimo kursai suteikia galimybę praktikuotis su naujausia Kelių eismo taisyklių programa, kurioje yra sprendžiamos įvairios situacijos ir atsakinėjama į klausimus, susijusius su KET.

Įprastai vairavimo kursai susideda iš praktinių mokymų, trunkančių 30 akademinių valandų, ir teorinės dalies, trunkančios 40 akademinių valandų (pastarųjų nereikia išklausyti tiems, kurie teorinę medžiagą mokosi eksternu). Žinoma, jei pasibaigus kursams ir gavus atitinkamus dokumentus, pažyminčius jums suteiktą teisę keliauti į „Regitrą“ laikyti galutinių egzaminų, jūs jausitės netvirtai ir manysite, kad jums trūksta praktinės vairavimo patirties, vairavimo mokykloje visuomet galėsite užsisakyti papildomų vairavimo pamokų tam, kad sustiprintumėte pasitikėjimą savimi ir dar labiau įsigilintumėte į vairavimo subtilybes.

(Perskaityta per mėnesį: 56, iš jų šiandien: 1.)