Laisvalaikis

Vandens turizmas ir jo plėtra

Kalbant apie vandens turizmą reikia iš karto paminėti tai, kad Lietuvoje turime daug upių ir ežerų, kuriuose galimas toks turizmas. Geriausias palyginimas yra tai, kad vandens turizmas sulaukia vis daugiau dėmesio iš poilsiautojų. Vis daugiau žmonių nori aktyvaus poilsio, todėl vandens turizmas klesti. Aišku, pati populiariausia paslauga, tai plaukimas baidarėmis. Jeigu peržvelgsite Lietuvoje veikiančių baidarių nuomos įmonių internetines svetaines tai pamatysite, kad turime labai daug įdomių maršrutų. Tokios paslaugos siūlomos kiekviename didmiestyje, nes upių čia netrūksta. Kiekvienas klientas, kuris nori gauti efektyvų poilsį turi pagalvoti apie tokias paslaugas. Kiek kainuoja baidarių nuoma Lietuvoje? Taigi, kainos prasideda nuo dešimties eurų ir gali siekti penkiasdešimt eurų. Viskas priklausys kokiomis sąlygomis nuomosite baidares. Jeigu plaukiate tik keliom valandom, tai nuomos kaina bus už valandas, tačiau jeigu plaukiate keliom dienom, tai dažniausiai mokėsite už parą. Aišku, reikia įvertinti ir tai, kad dar kainos priklauso nuo pačios kompanijos kainodaros. Vienos įmonės nori uždirbti daugiau, kitos mažiau.

Ar vandens turizmas yra perspektyvus?

Daugelis klientų ir verslininkų dažnai pagalvoja ar vandens turizmas yra perspektyvus. Ar turime kur plėstis? Bendrai peržvelgus įmonių skaičių galime drąsiai pasakyti, kad šioje srityje verta kurti naujas darbo vietas. Juolab, kad turime daug dar neišnaudotų upių ir ežerų. Kiekvienas klientas, kuris ieško poilsio yra suinteresuotas, kad paslaugos būtų kokybiškos. Kuo daugiau kompanijų užsiims šia veikla, tuo galime tikėtis aukštesnės paslaugų atlikimo kokybės. Jeigu peržvelgsite įmonių siūlomas paslaugas tai pamatysite, kad rinkoje turime ne vieną perspektyvią kompaniją.

Kada geriausia plaukti?

Aišku, kad plaukimo datas visi pasirenka pagal oro sąlygas. Kuo oras geresnis, tuo daugiau norinčių išbandyti vandens turizmą. Lietuvoje turime geras sąlygas, nes vasaros sezonu tikrai būna daug gražių dienų. Kiekvienas norintis gerai pailsėti ras tam tinkamiausią laiką. Jeigu kalbėtume apie rinkos naujoves, tai reikėtų paminėti tai, kad kiekvienas klientas turi rinktis atsakingai. Aišku iš anksto prognozuoti orų neina, todėl kartais pasitaiko, kad plaukimo diena lyja lietus. Tai nėra pats blogiausias oras, tačiau vis tiek nemalonu. O juk norisi, kad visuomet būtų gražūs orai.

(Perskaityta per mėnesį: 17, iš jų šiandien: 1.)