Namai

Vidaus durys – toli gražu ne paskutinis sprendimas interjere

vidaus durysĮsikurdami naujame būste ar gaivindami „morališkai“ pasenusį, susiduriame su daugybe klausimų – ką, kaip, už kiek ir panašiai. Remontas paprastai daromas bent keliems metams į priekį, todėl reikia apgalvoti net menkiausią smulkmeną. Vidaus durys – itin reikšminga pastato dalis, skirianti erdves, izoliuojanti, pagyvinanti interjerą. Pabandysime sudėlioti pagrindinius akcentus, į kuriuos atkreipus dėmesį, turėtų palengvėti šio pirkinio paieškos.

Asmenys, dirbantys šioje srityje, yra pasirengę jums suteikti kvalifikuotą pagalbą, tačiau visų pirma jūs turite žinoti, kas pačiam svarbu ieškant vidaus durų.

  • Kaina. Kaip ir kiekvienai prekei, taip ir durims, galioja visiems žinoma taisyklė: kuo daugiu mokėsi, tuo daugiau (geresnę kokybę) gausi. Aišku, įmanoma rasti tą „aukso viduriuką“ – už padorią sumą įsigyti patvarias, poreikius atitinkančias duris. Nereikia palaidoti noro interjerą pagyvinti medžio ornamentais vien dėl to, jog nėra pakankamai lėšų medžio masyvo durims – faneruotos atrodo kone identiškai, yra patvarios, tačiau kainuoja gerokai pigiau.  Savaime suprantama, jog prieš tai būtina bent minimaliai susipažinti su šios srities specifika ir skirti pakankamai laiko paieškoms.
  • Ilgaamžiškumas. Kai kurios durys (jau minėtos medžio masyvo) gali tarnauti iki 100 metų, tuo tarpu kitos (laminuotos) į „pensiją“ išeina kas 10 metų. Pagalvokite, ar šią kambario detalę ketinate keisti tik jai susidėvėjus ir tinkamai nebeatliekant funkcijos, o galbūt norėsite naujų joms atsibodus. Dažnas pirkėjas renkasi tarpinį variantą – faneruotas vidaus duris, „gyvenančias“ pusę amžiaus (50 metų).
  • Patvarumas, atsparumas. Vidaus durys skiriasi atsparumu smūgiams, drėgmei, temperatūros pokyčiams, įbrėžimams, pirminės išvaizdos išlaikymu ir panašiai. Įvertinkite sąlygas savo būste: galbūt verčiau sumokėti didesnę pinigų sumą nei keisti duris kur kas anksčiau nei norėtųsi. Atkreipkite dėmesį, ar jūsų išsirinktos durys gali būti atrestauruojamos (medžio masyvo bei faneruotos durys tam „imlios“, tuo tarpu su laminuotomis tai itin problematiška).
  • Išvaizda. Tradiciškai vidaus durų spalva derinama su grindų. Griežtų taisyklių, be abejonės nėra: artimo atspalvio, kontrastingo, o galbūt neutralaus pilko – individualaus skonio reikalas.  Netradicinės formos langeliai duryse ar išraižymai gali pagyvinti niekuo neišsiskriantį interjerą.
  • „Potencialus pavojus“ namuose. Naminiai gyvūnai ir maži vaikai neretai užsiima vandalizmu: vieni į duris galanda nagus ar tikrina dantų stiprumą, kiti flomasteriais reiškia meninius sugebėjimus. Jei ir jūs turite tokių „džiaugsmelių, rinkitės lengvai nuvalomas, pigesnes duris.

Taigi, vidaus durys turi būti pasirenkamos apgalvotai. Rinktis iš to, kas siūloma artimiausioje prekybos vietoje – blogas sprendimas. Įvertinkite ne tik tokius objekyvius klausimus kaip kaina ir patvarumas, tačiau ir iš pirmo įspūdžio gana juokingus, pavyzdžiui, auginamo katino ir medienos „santykį“.

(Perskaityta per mėnesį: 101, iš jų šiandien: 1.)