Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Vyriški ir moteriški laikrodžiai: nuo subtilios didybės iki valiūkiško chaoso

laikrodisTie, kurie prognozavo, jog laikrodžiai bus nušluoti nuo žemės paviršiaus dėl vis labiau įsigalinčių mobiliųjų technologijų, turėtų jau būti supratę, kad klydo. Mobilus telefonas nešiojamas kišenėje ar rankinuke, žinoma, rodo laiką ir atlieka daug kitų naudingų funkcijų. Tačiau jis nėra stiliaus dalis, aksesuaras pabrėžiantis socialinį statusą ar žmogaus pomėgius, neatskleidžia charakterio, ką būtent visais laikais darė ant riešo nešiojamas laikrodis.

Vyriški laikrodžiai – subtilumas, klasika, orumas

Geras ir kokybiškas laikrodis puošia solidaus, savimi pasitikinčio vyro riešą. Todėl ir pats laikrodis turi atspindėti jo savininką. Dažniausiai vyriški laikrodžiai yra apskritimo, stačiakampio ar kvadrato užapvalintais kampais formos. Tai konservatyviausios formos, o neįprastus, asimetriškus laikrodžius galima rasti tik paaugliams skirtose kolekcijose. Vyriškų laikrodžių kolekcijose itin retai galima pamatyti ryškias spalvas, dažniausiai laikrodžiams parenkamos metalo, aukso, juoda ar balta spalva. O stilistai laikrodžio apyrankę rekomenduoja derinti prie kelnių diržo ir batų, pavyzdžiui, nešiojantiems juodą kelnių diržą ir avintiems juodus batus labiausiai tinka juoda odinė laikrodžio apyrankė. Tuo tarpu dažnai keičiantiems batus ir diržus, universaliausia yra metalinė apyrankė deranti praktiškai prie visko.

Moteriški laikrodžiai – flirtas, chaosas, neištikimybė

Jei vyras gali solidžiai atrodyti su vienu laikrodžiu, kuris strategiškai priderintas prie diržo ir batų, tai moterys nėra ištikimos vienam laikrodžiui. Save gerbianti ir stilių išmananti moteris turės bent kelis laikrodžius, kuriuos bus galima derinti prie skirtingų drabužių, puoštis skirtingoms progoms. Moteriškų laikrodžių pasirinkimas  tikras chaosas  – įvairios spalvos, formos bei dydžiai. Renkantis laikrodį didžiausias dėmesys skiriamas laikrodžio svoriui ir dydžiui. Didelis ir masyvus laikrodis neatrodys gražiai ant liekno, smulkaus riešo. Tuo tarpu miniatiūrinis laikrodukas gali atrodyti juokingai ant stambių kaulų savininkės riešo. Renkantis klasikinį, kasdieninį laikrodį galioja tos pačios taisyklės kaip vyrams – derinama prie batų, diržo ir rankinės. Tuo tarpu šventiniai laikrodžiai derinami prie kitų aksesuarų bei papuošalų planuojamų dėvėti tam tikra proga. Universaliausia rinktis auksinės ar sidabro spalvos laikrodį priklausomai nuo to kokius papuošalus, aukso ar sidabro, nešiojate dažniausiai.

Originalus straipsnis: „Vyriški ir moteriški laikrodžiai: nuo subtilios didybės iki valiūkiško chaoso“

(Perskaityta per mėnesį: 341, iš jų šiandien: 1.)