Laisvalaikis

Žiemos kelionės į Egiptą – pagrįstai populiarus pasirinkimas

Lietuvoje galima džiaugtis keturių metų laikais. Ne tik teoriškai, bet ir praktiškai. Tačiau trumpėjant dienoms ir vėstant orams imama galvoti apie kelionę ten, kur šilčiau. Tad ir žiemos kelionės į Egiptą tapo populiariu pasirinkimu.

Dabarties Egiptas

Egipte kalbama… ne angliškai! Tai kaipgi? Arabiškai. ir jei kas nors arabų kalba užrašytų „Egiptas“, vargu ar suprastume. Raidės, kurios atrodo keistos – pirma įdomybė. Kuo šis tolimas kraštas dar garsėja? Turbūt bent viena ausimi teko girdėti, kad jis yra Afrikoje. Dar minėtinas ir Azijos Sinajaus pusiasalis. Geografai galėtų ilgai aiškinti visas subtilybes. O viena iš jų – Nilas. Nilo upė ir žemdirbystė  – glaudi sąsaja, kurią tikriausiai žinote iš mokyklos.

O paliekant mokyklines temas ir susikoncentruojant į viešbučius… pritrūksta žodžių, mat tiek pastatų architektūra, tiek aplinka – arti tobulybės. Atrodo, kad buvo pasamdyti geriausi architektai, profesionaliausi dizaineriai ir sukūrė tikrą pasaką.

Kelionių organizatoriai gali supažindinti su didžiausiu Egipto kurortu Hurgada. Kalbant apie šį kurortą būtina paminėti autentiškumą, senąją kultūrą. Teigiama, kad Hurgada patiks ir tiems, kurie nori pašėlioti, ir tiems, kuriems maga kuo turiningiau praleisti laiką, paragauti įvairių patiekalų. Ypač gerai tai, kad kurortas apgalvotai išplanuotas. Jei vykstate su šeima ir planuojate ramiai paatostogauti, jums Hurgada turėtų patikti, kadangi triukšmingos diskotekos neužgožia kitų miesto erdvių.

Senovė

Kleopatra, faraonai, piramidės – keletas istorijos ir senosios kultūros atspindžių. Būtent piramidę galima laikyti simboliu, prisidedančiu prie kelionių populiarumo ir turistų srautų. Tiek vasaros, tiek žiemos kelionės į Egiptą sulaukia daug dėmesio, bet žiemą ten vykti atrodo logiškiau, mat vasarą Egipte kamuoja įspūdingi karščiai.

Beje, grįžtant prie senovės temos reikia paminėti, kad Egiptas laikomas viena iš seniausių pasaulio civilizacijų. O ar atspėtumėte, kelintais metais susikūrė vieninga valstybė? Apytiksliai… praėjo daugiau nei penki tūkstančiai metų! Maždaug 3200 m. pr. Kr. faraonas įkūrė dinastiją. Koks buvo to faraono vardas? Turbūt sukasi galvoje visokiausios istorinės asmenybės, bet prisiminti tai, kas buvo prie penketą tūkstantmečių, ne itin paprasta… Iš tiesų prisiminti nelengva, be to esama šiokios tokios painiavos – vieną kartą kalbama apie Meną, kitą kartą apie Narmeną, atsiranda ir tokių vardų kaip Skorpionas. Painu lyg sudėtinga dėlionė.

Tačiau panašu, kad dėl amžiaus istorikai nelinkę ginčytis. Kaip jau rašėme, apytiksliai dinastijos įkūrimo metai yra 3200 m. pr. Kr. Kuo daugiau istorinės literatūros skaitoma, tuo turtingesnės tampa žinios? Lyg ir taip, bet… kuo gilyn į mišką, tuo daugiau medžių. Kitaip tariant, lyg ir išsiaiškinama, kad buvo taip, o ne kitaip, bet praėjus kuriam laikui kyla naujų hipotezių.

Ar tai būtų faraonai, ar piramidės, ar paprastų žmonių gyvenimai, Egiptas domino ir domina. Kažin ar kas nors pritartų, jei teigtume, jog tai paprasčiausia šalis. Tai anaiptol nėra paprasta šalis. O turistų srautai šią tiesą patvirtina. Ir kol dar neatėjo šaltasis metų laikas, domimasi, kokios žiemos kelionės į Egiptą siūlomos ir koks viešbutis būtų priimtiniausias.

Kaip jau supratote, žiemos keliones į Egiptą galima laikyti pagrįstai populiariu pasirinkimu.

(Perskaityta per mėnesį: 15, iš jų šiandien: 1.)