termo drabužiai
Mada

Žiemos pramogos: termo drabužiai, šilta avalynė ir naudingi aksesuarai

termo drabužiaiŽiemos pramogos vertinamos visame pasaulyje – tai puikus būdas treniruoti kūną ir smagiai praleisti laiką su draugais. Vieni populiariausių užsiėmimų – slidinėjimas ir kopimas į kalnus. Tiesa, pradedantieji sportininkai turėtų nepamiršti laikytis specialistų rekomendacijų – jei norite pajusti žiemos pramogų privalumus, jums bus reikalingi kokybiški termo drabužiai, patogi ir šilta avalynė ir naudingi aksesuarai, pvz., akiniai nuo saulės (ir sniego!) ir patikimos pirštinės. Be to, prieš pradėdami sportuoti, turite įvertinti savo fizinį pasirengimą ir rinktis jūsų jėgas ir galimybes atitinkančius užsiėmimus.

Ekspertai sutinka – pramogos šaltu oru yra įmanomos tik turint kokybišką ir patikimą aprangą. Šiam tikslui buvo sukurti visame pasaulyje vertinami termo drabužiai. Tačiau, praktika rodo, kad ne visi pradedantieji sportininkai žino, kokios yra esminės aprangos taisyklės. Visų pirma, termo drabužiai derinami, vadovaujantis trijų sluoksnių aprangos taisykle, t. y. drabužiai skirstomi sluoksniais, todėl kalbame apie apatinius, vidurinius ir viršutinius drabužius.

Apatinis sluoksnis turi priglusti prie kūno, apsaugoti nuo prakaito (pašalinti drėgmę) ir užtikrinti optimalią kūno temperatūrą. Šiam tikslui geriausia rinktis sintetinio audinio termo drabužius. Be to, nepamirškite, kad šie rūbai turi idealiai priglusti prie kūno, t. y. jie negali nei spausti, nei būti pernelyg laisvi. Vidurinį drabužių sluoksnį sudaro įvairios kelnės ir megztiniai. Šie rūbai turi šildyti kūną, tačiau taip pat efektyviai išgarinti drėgmę. Viduriniojo sluoksnio termo drabužiai negali varžyti judesių, t. y. jie turi suteikti maksimalų komfortą. Viršutinis drabužių sluoksnis turi apsaugoti nuo įvairių negandų, pvz., vėjo, sniego ar lietaus. Tokie rūbai negali būti labai stori, nes apsunkins jūsų judesius, be to, jie turi efektyviai pašalinti perteklinę drėgmę.

Žiemos pramogoms reikalingi kokybiški batai, kurie parenkami priklausomai nuo pasirinkto sporto. Atsisakykite zomšos, kadangi tokie batai sugeria drėgmę, greitai peršlampa ir tampa itin sunkūs. Be to, jei nusprendėte pramogauti su naujais batais, geriau skirkite laiko jų pravaikščiojimai, kad medžiaga taptų malonesnė ir nespaustų. Tiesa, nesirinkite sunkių, itin mažų ar per laisvų batų, kadangi greitai pavargsite.

Siekdami pasirūpinti savo sveikata, nepamirškite, kad žiemos pramogoms yra būtinos kokybiškos pirštinės ir galvos apdangalai. Geriausias sprendimas – rinktis neperpučiamas kepures, kurios puikiai apsaugo nuo šalčio ir vėjo. Ieškodami patikimų pirštinių, nepamirškite, kad šiuo atveju rekomenduojama turėti bent kelias jų poras. Pramogaujant, slidinėjant, kopiant į kalnus ar užsiimant kita veikla labai svarbu turėti patikimus akinius nuo saulės. Šiuo atveju netinka turguje pirkti saulės akiniai – jei vertinate kokybę, rinkitės žinomo gamintojo sertifikuotus ir patikimus akinius.

(Perskaityta per mėnesį: 99, iš jų šiandien: 1.)