grindų betonavimas
Namai,  Paslaugos

Jeigu jus domina grindų betonavimas

grindų betonavimasVisi statantys savo namą, tam tikrame statybų etape įrenginėja jo grindis ir tada neišvengiamai kyla įvairiausių klausimų apie tai, kokias gi grindis geriausia kloti, kokios medžiagos joms tinkamiausios ir pan. Jeigu jums reikalingas ilgaamžis variantas, tada geriausiai tiks betoninės grindys, ypač tokiose patalpose, kaip namo rūsyje ar garaže, nes betonas yra itin tvirta dirbtinė medžiaga. Betono savybės priklauso nuo jo sudėties ir sudedamųjų medžiagų charakteristikų. Vienas iš svarbiausių betono parametrų – tai masės slankumas, o jis priklauso nuo specialių priemaišų ir vandens santykio. Kuo šis santykis mažesnis, tuo aukštesnė betono kokybė, o betono grindys bus patvaresnės.

Suprantama, kad didžiausias betoninių grindų privalumas – jų ilgaamžiškumas. Medinės grindys gali greitai išsiklaipyti ir sulūžti ar net supūti, todėl joms reikalinga nuolatinė priežiūra. Betoninės grindys būna tvirtos ir ilgai tarnauja, tarytum akmeninės, be to joms nereikia jokios išskirtinės priežiūros. Tik būtina saugoti, kad, esant šalčiams, į tokias grindis neįsigertų vanduo, nes jeigu tas vanduo sušals, betono grindys gali pradėti skilti. Žinoma, ne iš karto, tam prireiks nemažai metų.

Tačiau daug kam nepatinka ir niūriai atrodo pilka tokių grindų spalva. Tačiau kūrybiškiems žmonėms tai gali pasirodyti kaip tik privalumu. Be to betonines grindis galima nudažyti taip, kaip jums patinka.

Daugelis betoninių grindų vengia dar ir dėl to, kad jos yra šaltos ir lengvai praleidžia šilumą. Tad jos gali labai greitai įšilti, tačiau ir taip pat lengvai atvėsti. Tačiau tai neturėtų kelti didelių problemų. Tokias grindis patariama padengti specialios šildančios izoliacijos sluoksniu, galima netgi panaudoti natūralų kilimą. Žinoma, labai svarbi šilumos izoliacija po grindimis, tad ja būtina pasirūpinti iš karto, jas įrenginėjant. Tokiais būdais šilumos nuotėkį galima sumažinti labai stipriai.

Kokybiškos betoninės grindys jums tarnaus labai ilgai. Be to, svarbu ir tai, kad jų nereikia kažkaip ypatingai prižiūrėti, tiesiog nuvalyti ir pasirūpinti, kad jos per daug nesudrėktų. Tačiau, jeigu nusprendėte įsirengti tokias grindis, atminkite, kad grindų betonavimas – tai kvalifikuotų ir profesionalių meistrų reikalas. Tad šiuo klausimu visuomet patartina kreiptis į juos, nes betonuojant grindis patiems, tai gali ir nepavykti. O jeigu prireikia ką nors perdaryti, tuomet visada smarkiai išauga bendra jūsų namų statybos kaina.

(Perskaityta per mėnesį: 109, iš jų šiandien: 1.)