Namai

5 dalykai, kuriuos reikia žinoti apie vejapjovių tipus

Kokybiškos žoliapjovės dažniausiai tarnauja ilgus metus, todėl vieną kartą įsigiję šį prietaisą, ne vieną sezoną galime greitai ir efektyviai patrumpinti suvešėjusią žolytę. Visgi, jei atėjo laikas atsinaujinti ar tiesiog pirmą kartą ieškote patvarios ir ilgaamžiškos vejapjovės, teks susipažinti su itin gausiu šių prietaisų asortimentu. Tam, kad priimti teisingą sprendimą būtų galima paprasčiau, svarbu atkreipti dėmesį į tam tikrus aspektus ir skirtingų žoliapjovės tipų privalumus – juos aptarėme šiame straipsnyje.

  1. Mechaninės vejapjovės – idealus pasirinkimas mažesniems plotams. Nors gali pasirodyti, kad tokios žoliapjovės jau nėra populiarios, nevertėtų jų iš anksto nuvertinti – jei turite nedidelį žolės plotą, su tokiu prietaisu jį tikrai lengvai įveiksite. Tokios vejapjovės lengvos, manevringos, o kadangi pati sistema pakankamai paprasta, šį prietaisą galite įsigyti itin gera kaina.
  2. Savaeigės žoliapjovės nustebins pasirinkimo įvairove. Tokio tipo vejapjovės gali būti įvairiausių rūšių, tačiau pirkėjams labiausiai patinka pats veikimo principas – šis įrenginys nepareikalaus daug fizinės ištvermės, kadangi Jums tereikės ją šiek tiek prilaikyti ir manevruoti tarp sode esančių medelių ir kitų augalų. Šios žoliapjovės pasižymi ilgaamžiškumu, tad jeigu reikia patikimo ir efektyvaus sodo pagalbininko, tikrai nesuklysite pasirinkę tokį variantą. Savaeigių vejapjovių ir kitos sodo technikos išpardavimai internetu vyksta Pigu.lt elektroninėje parduotuvėje.
  3. Dideliam sodui geriausiai tiks sodo traktoriukas. Kaskart pjaudami žolę užtrunkate daugiau kaip dvi valandas? Tai ženklas, kad paprastos žoliapjovės funkcionalumo Jums nebepakankama ir vertėtų pagalvoti apie sodo traktoriuką, dar kitaip žinomą kaip šienapjovę. Naudodami tokį prietaisą, efektyviai sutvarkysite net ir didesnį sodo plotą, o patogiai sėdėdami visiškai nepavargsite. Žinoma, su tokiu įrenginiu bus sunku nupjauti žolę aplink smulkesnius augalus. Sodo traktoriukai taip pat pasižymi ir gerokai didesnėmis kainomis, tačiau puikiai žinome, jog už papildomus privalumus visuomet tenka susimokėti.
  4. Variklio tipas – ne mažiau svarbus sprendimas. Iš arčiau apžiūrėję žoliapjovių asortimentą pastebėsite, kad šie prietaisai gali būti benzininiai, elektriniai ir akumuliatoriniai. Kiekvienas iš šių tipų turi savų privalumų ir trūkumų. Pasirinkę benzininę žoliapjovę, galėsite be jokių apribojimų judėti didesnėje teritorijoje, tačiau tokiam prietaisui bus reikalinga ir dažnesnė priežiūra, elektriniai prietaisai bus nedidelio svorio ir lengvai valdomi, tačiau Jūsų judesius apribos laidas. Taip pat galima rinktis ir akumuliatorines vejapjoves – jos judėjimo galimybių neapribos, tačiau akumuliatorių teks gan dažnai įkrauti.
  5. Nepamirškite biudžeto. Atkreipkite dėmesį, kad žoliapjovių kainos taip pat ženkliai skiriasi, tad turėtumėte apgalvoti, kiek lėšų galite skirti šiam pirkiniui. Brangiausia vejapjovė nebūtinai bus pati geriausia – ypač atsižvelgiant į tai, jog jų tipai pritaikyti skirtingiems vartotojų poreikiams. Tad pirmiausia įsitikinkite, ar Jus tenkina pasirinktos žoliapjovės funkcionalumas, o tik po to pagalvokite apie kainą.

Nesvarbu, kurį žoliapjovės tipą nuspręstumėte pasirinkti, Jūsų laukia ne vienas skirtingas šių prietaisų modelis. Tad jeigu norite, kad pasirinkta vejapjovė būtų kokybiška ir ilgaamžiška, turėtumėte rinktis patikimų ir žinomų gamintojų siūlomus prietaisus – tuomet tikrai liksite patenkinti žoliapjovės veikimu ir žolės pjovimas taps maloniu užsiėmimu, o ne pareiga, kurią privalome atlikti.

(Perskaityta per mėnesį: 193, iš jų šiandien: 1.)