šviesos valdymas
Ne į temą

Valdykite apšvietimą skirtingose erdvėse

šviesos valdymasJei kada domėjotės kavinės ar restorano įkūrimo idėja, turbūt susidūrėte su nemažu informacijos kiekiu vien tik apie kavinių apšvietimą. Iš tiesų – apšvietimas yra labai svarbus interjerui, jis veikia mūsų emocijas, pasirinkimus ir žinoma… elektros suvartojimo sąskaitą. Gal jums jau nebe naujiena, kad skirtingos erdvės reikalauja skirtingo apšvietimo (pavyzdžiui, jaukios šiltos šviesos prie kiekvieno staliuko kavinėje ir ryškaus balto apšvietimo virtuvėje, darbo erdvėse). Tačiau ar žinote, kad apšvietimo valdymas skirtingose erdvėse taip pat yra svarbus?

Interjere svarbu ne tik apšvietimas, bet ir jo valdymas

Jung gali pasiūlyti skirtingus valdymo būdus, kurie tiks skirtingoms erdvėms ir skirtingiems poreikiams:

  1. Paprastas tradicinis šviesos valdymas rankiniu būdu gali vis tiek būti naudojamas moderniau ir tiksliau. Nebereikia mygti mygtuko, pakanka švelniai paliesti skydelį ir valdyti norimą tamsumą, šviesumą.
  2. Su judesio davikliais sujungtas automatinis šviesos valdymas – daug pinigų viešose erdvėse sutaupantis šviesos valdymo pasirinkimas. Vos iš patalpos išeina žmogus, jokių judesių nėra fiksuojama, šviesa užgesta. Galite įsivaizduoti, kiek pinigų tai sutaupo didelėse viešo naudojimo erdvėse, kur retai praeina žmogus.
  3. Nuotolinis valdymas dabar patogesnis nei bet kada, nes gali būti valdomas skirtingomis radijo bangomis, tiek su specialiu valdymo pulteliu, tiek su išmaniuoju telefonu. Puikus pasirinkimas moderniems namams arba didelėms erdvėms, kur nepatogu lakstyti nuo vienos erdvės pusės iki kitos, norint išjungti ar pareguliuoti šviesą.
  4. Išmanus šviesos valdymas apjungia daugiau funkcijų, tokių, kaip laikmatis, bendras aplinkos parinkimas sinchroniškai keičiant ir kitų sistemų nustatymus (pvz., vakaro režimas namams: tiek šviesai, tiek vėdinimui, tiek šilumai, garsui ir pan.).

Tinkamas apšvietimo valdymo pasirinkimas padės laiku ir efektyviai sukurti norimą patalpos atmosferą, sutaupyti.

Daugiausia galimybių suteiks išmanus apšvietimas

Išmaniam apšvietimo valdymui naudojama Jung KNX sistema. Viską galima valdyti nuotoliniu būdu arba per centrinį valdymo skydelį, kuomet rinksitės ne tik norimą apšvietimą, apšviestumą, bet ir temperatūrą, vėdinimą, namų saugumą ir kt. Išmanių namų privalumas – ekonomiškumas, patogumas ir pojūtis, kad eini koja kojon su laikmečiu ir jo siūlomais sprendimais. Valdymo skydelio dizainą tikrai pritaikysite savo interjerui, nes Jung siūlo nemažai išties stilingų sprendimų.

Jūsų patogumui miegamajame – nuotolinis šviesos valdymas

Jung nuotolinio valdymo sistemos leis išjungti šviesą ar pareguliuoti apšviestumą, neišlipant iš lovos. Tokio komforto juk norėtų kiekvienas savo miegamajame. Drauge tai ir būdas taupyti bei gal net kartais anksčiau nueiti miegoti – daugiau nebereikės tempti gumos iki kol kažkas pasiryš atsistoti ir išjungti šviesą. Tą padaryti galėsite naudojantis mobiliuoju telefonu arba distanciniu valdymo pultu.

Taupantiems – išmanus ir automatinis apšvietimas

Kaip išmanus apšvietimas padeda sutaupyti? Daugiausiai sutaupysite naudodami pasirinktas aplinkas. Pavyzdžiui, kai jūsų nėra namuose, galite parinkti atitinkamą aplinką. Tuomet galbūt bus sustiprintas ventiliavimas, kad namai prasivėdintų, sumažintas šildymas, nes nėra tikslo palaikyti itin aukštą temperatūrą, beveik visų šviesų išjungimas paliekant, pavyzdžiui, tik šviesas lauke, kurios jums pravers grįžtant namo. Taigi, toks protingas šviesos valdymas tiesiog leidžia kur kas greičiau ir efektyviau nustatyti norimą šviesotamsą ir taip nešvaistyti energijos, sutaupyti.

Kaip energiją taupo automatinis apšvietimas su judesio detektoriumi, turbūt net nereikia sakyti. Tik iš taupumo nepadarykite klaidos ir viešbutyje, bare ar kitoje svečius priimančioje įstaigoje nedėkite tokio jungiklio tualete. Itin nemalonu ten užsibuvus nejudant pajusti, kaip staiga išsijungia šviesa.

(Perskaityta per mėnesį: 59, iš jų šiandien: 1.)