Transportas

Ką būtina žinoti kiekvienam automobilio vairuotojui?

Kiekvienas, kas turi automobilį žino, kiek daug darbo ir pinigų bei laiko jis kainuoja. Kainuoja ne tik materialine prasme, bet ir laiko atžvilgiu reikia įdėti nemažai pastangų. Juk neužtenka automobiliu pasirūpinti tik tiek, kad jis visuomet būtų pasotintas kuru ir kad važiuotų, automobilio priežiūrai reikia skirti daugiau laiko. Taigi, ką reikia žinoti automobilio savininkui?

Visų pirma, tai kiekvieną pavasarį ir kiekvieną rudenį reikia prisiminti datas, iki kurių privalu pasikeisti padangas. Pavasarį, sezonui prasidėjus o kitam pasibaigus reikia pasikeisti padangas iš žieminių į vasarines, o rudeniui atėjus – į žiemines. Padangos, kurios neatitinka sezoniškumo reikalavimų bus netinkamos tam sezonui ir už tai, policijai sustabdžius, galite gauti baudą. Taip pat, jei važinėsite su plikomis, vasarinėmis padangomis žiemos sezonu, padidinsite avarijos riziką.

Privalu nuolat tikrinti ar automobilyje yra pakankamai tepalų, langų skysčio, variklio aušintuvo skysčio ir t.t.. tai padaryti galite patys, bet jei neturite laiko ar supratimo, kaip tai padaryti, galite tiesiog kreiptis į bet kurį autoservisą – Vilniaus autoservisas, Mazeikiu autoservisas ar Kauno autoservisas. Bet kuriame mieste jų rasite ne vieną, tereiks tik patiems išsirinkti patikimiausią ir patraukliausią. O gal tiesiog esantį arčiausiai jūsų namų ar darbo vietos.

Techninė apžiūra yra privaloma kiekvienam automobilio savininkui ir ją atlikti būtiną. Techninę apžiūrą galite atlikti registros filialuose, kuriuos rasite didžiausiuose Lietuvos miestuose bei kai kuriuose miesteliuose. Jei nebūsite atlikę savo automobilio techninės apžiūros, negalėsite su juo važinėtis, nes už tai gresia ne tik didelės baudos, bet ir galimas teisės vairuoti apribojimas.

Taip pat turėdami automobilį jį nuolat turėtumėte profilaktiškai apžiūrėti. Jei esate kompetentingas, galite tai padaryti namų sąlygomis, bet jei ne, tuomet kreipkitės į bet kurį autoservisą, kuriame bus suteikta visa reikalinga pagalba ir jums bus atsakyta į visus užduotus klausimus. Taigi prižūrėkite savo automobilius ir rūpinkitės jais, kad išvengtumėte ne tik nesklandumų su pareigūnais, bet ir rimtesnių neleimių kelyje.

(Perskaityta per mėnesį: 23, iš jų šiandien: 1.)