Transportas

Mikroautobusų nuoma – atsakymai į kylančius klausimus

Nuomos paslaugos, iki šiol vertintos gana atsargiai, tampa vis populiaresnės, sulaukia įvairių sričių atstovų dėmesio. Tiems, kurie planuoja nedidelės žmonių grupės (5-10 asmenų) keliones, rekomenduojama išsinuomoti mikroautobusą. Tačiau natūralu, kad daugeliui kyla su mikroautobusų nuoma susijusių klausimų.

Autobus.lt dalijasi skaitytojams aktualiausiais atsakymais į klausimus apie transporto nuomą. Beje, pati autobus.lt siūlo išsinuomoti 8 vietų (+ vairuotojas) mikroautobusus tiek fiziniams asmenims, tiek ir įmonėms. Nuomą paslaugų teikėjas siūlo rinktis atostogoms užsienyje, trumpoms kolektyvo išvykoms, šventėms – nuo abiturientų paskutinio skambučio ir išleistuvių iki vestuvių.

Taigi, pateikiami atsakymai į dažniausiai besidomintiems mikroautobusų nuoma iškylančius klausimus:

  • Kiek kainuos? Kainą lemia mikroautobuso dydis, nuomos laikas ir kt. Pavyzdžiui, nuomojantis transportą ilgesniam nei 15 dienų laikotarpiui, vienos paros nuomos kaina yra vos 47 eurai. Norint išsinuomoti didesnį 19-21 vietų mikroautobusą, kaina bus didesnė net keliskart, nes tokį mikroautobusą vairuoti gali tik profesionalus autobuso vairuotojas.
  • Numojantis mikroautobusą, būtina pasidomėti, kokių rūšių draudimai įtraukti. Rekomenduojame rinktis mikroautobusą, kuris draustas ne tik privalomuoju civilinės atsakomybės, bet ir Kasko draudimu, antraip didelius nuostolius gali tekti atlyginti iš savo kišenės.
  • Atsiskaitymo forma. Būtina iš anksto išsiaiškinti visas mokėjimo sąlygas – kada bus sumokamas nuomos mokestis, ar reikalingas užstatas, kokiais būdais galima mokėti ir pan. Nuomojantis mikroautobusą užsienio šalyse, bus taikoma įvairių apribojimų, pavyzdžiui, būtina turėti kreditinę kortelę, o mikroautobuso negali vairuotoji jaunesnis nei 21-25 m. asmuo.
  • Ridos apribojimai. Daugelis mikroautobusų nuomos paslaugos teikėjų taiko ridos apribojimus, tad rekomenduojame iš anksto išsiaiškinti, kokį atstumą bus galima nuvažiuoti ir kokia papildomo kilometro kaina.
  • Nuomojantis automobilį išsiaiškinkite, kokios kuro naudojimo sąlygos. Rekomenduojama rinktis variantą, kai mikroautobusas tiek paimamas, tiek grąžinamas pilnu degalų baku. Taip nepatirsite papildomų išlaidų, nebus nuskriausta nei viena, nei kita pusė.
  • Kelionės į užsienį. Kai kurios automobilių nuoma užsiimančios įmonės jų automobiliais leidžia naudotis tik Lietuvos ar ES teritorijoje, tad išsiaiškinkite, ar be apribojimų galėsite kirsti Lietuvos sieną.

Linkime sėkmingų kelionių!

(Perskaityta per mėnesį: 30, iš jų šiandien: 1.)