Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Automobilių draudimas – ką reikėtų žinoti?

Taip, kaip draudžiamės savo sveikatą ir gyvybę, norėdami jas apsaugoti nuo galimų nelaimių, taip reikėtų pasirūpinti ir turima nuosavybe – nekilnojamuoju turtu bei automobiliu. Pastarojo draudimas itin reikšmingas, kadangi apsaugo vairuotojus nelaimingų atsitikimų kelyje atveju, trečiųjų asmenų ar gamtos stichijų sukeltų nuostolių metu. Kodėl automobilių draudimas yra reikalingas ir ką reikėtų apie jį žinoti?

Automobilių draudimasPaprastai automobilių draudimas dalijamas į dvi pagrindines grupes. Visų pirma, visiems transporto priemonių savininkams ir vairuotojams privaloma apsidrausti privalomuoju transporto priemonės savininko civilinės atsakomybės draudimu. Jis padengia žalą tuo atveju, jeigu dėl eismo įvykio esate kaltas jūs. Kitaip tariant, žala, kurią dėl neatsargaus netyčinio jūsų elgesio, patiria tretieji asmenys, bus atlyginta jūsų draudimo bendrovės pagal tokio draudimo sutartį. Taip pat, yra ir automobilių kasko draudimas. Šis draudimas nėra privalomas, juo savanoriškai draudžiasi vairuotojai, siekiantys dar didesnės apsaugos galimų nelaimių metu. Toks draudimas pasirūpina nuostolių atlyginimų avarijos kelyje metu, nukentėjus nuo ilgapirščių ar kitų suinteresuotų asmenų, pasikesinusių į jūsų transporto priemonę, taip pat nukentėjus dėl gamtos sukeltos stichijos – audros, liūties, potvynio ar panašiai.

Svarbu pastebėti ir priminti, jog nuo nelaiminių kelyje neapsaugotas nė vienas, nepriklausomai nuo to, kaip gerai įvaldęs turimą transporto priemonę ir kiek laiko turintis vairuotojo pažymėjimą. Daugeliu atveju nukentėti galima visai ne dėl savo kaltės – kitų vairuotojų neatsakingumo, trečiųjų asmenų ar gamtos – ir tada svarbu, jog nuostoliai būtų atlyginti. Tai padeda užtikrinti automobilių draudimas.

Norint išsirinkti draudimą, tinkantį jūsų atvejui, galima apsilankyti internetinėse bendrovių svetainėse ir išnagrinėti siūlomas sąlygas. Tai padaryti bus lengviau pasinaudojus kainų skaičiuokle. Sužinoti apytikslią draudimo sumą bei įmokų dydė – paprasta, pakanka nurodyti asmeninius duomenis, automobilio charakteriskas (pagaminimo metus, modelį, eksplotavimo kelyje laiką ir pan) bei galimas rizikas (pavyzdžiui, jeigu vairuojate transporto priemonę su pakeliamu stogu). Žinoma, tiksliausią kainą sužinosite individualaus pokalbio metu, bet tokia skaičiuoklė gali padėti orientuotis.

Taigi, automobilių draudimas – privalomas dokumentas kiekvienam vairuotojui, gerbiančiam tiek save, tiek kitus eismo dalyvius.

(Perskaityta per mėnesį: 57, iš jų šiandien: 1.)