Transportas

Autoservisas – automobilio sveikatos klinika

Autoservisas automobiliui tas pats kaip odontologo ar šeimos gydytojo kabinetas žmogui. Garažuose, kaip ir medicinoje, egzistuoja iš pirmo žvilgsnio nesuprantamų sąvokų, Viena jų – ratu suvedimas Kaune. Kas tai per procesas, kodėl jis reikalingas, kaip jis atliekamas – keli klausimai, sukirbantys nežinančiųjų galvose.

Net kalbant sąvokomis, ratų suvedimas atrodo sunkiai paaiškinamas terminas. Jei nieko nenutuokiate apie automobilius, tikriausiai teks skaityti bent porą kartų. Tai yra atstumo tarp užpakalinių bei priekinių briaunų skirtumas. Kitaip tariant, tai kontrastas tarp plokštumos, kuria sukasi ratai, ir judėjimo krypties. Skamba sudėtingai, tiesa? Visgi patyrusiems serviso meistrams ratų suvedimas yra įprastas darbas. Na, o šios paslaugos svarbą iliustruoja ne sąvokos. Viską įrėmina vairavimo malonumas ir teisinga automobilio eksploatacija.

Vienas pagrindinių veiksnių, dėl kurio autoservisas siūlo pasinaudoti ratų suvedimo paslauga, yra padangų dėvėjimasis. Pastarosios, atlikus suvedimą, tarnaus ilgiau. Jei į suvedimo svarbą nekreipiama dėmesio, padangos gali dėvėtis net 100 kartų greičiau. Vadinasi, tikrai geriau pasirūpinti, kad autoservise būtų atliekamas minėtas darbas, nei nuolat leisti pinigus brangioms padangoms. Beje, tai galioja ne tik joms, mat apskritai važiuoklės dalys atlikus suvedimą mažiau dėvisi.

Lyg būtų negana jau paminėto aspekto, ratų suvedimas lemia ir ekonomijos rodiklius. Kuras brangus, tačiau įmanoma jį taupti. Degalų sąnaudos gali pakisti dešimtadaliu. Jei automobilis, kuriam neatliktas ratų suvedimas, naudoja 6 litrus dyzelino, tai po šios procedūros įmanomas sąnaudų sumažėjimas iki 5,4 litrų šimtui kilometrų. Pakartojant apie lėtesnį padangų bei važiuoklės dalių dėvėjimąsi, tampa aišku, kad ratų suvedimas ypač naudingas piniginei.

Visgi svarbiausia saugumas, kuris taip pat tiesiogiai susijęs su suvedimu. Jį atlikus, automobilis pasižymi didesniu stabilumu. Tai itin aktualu blogomis oro sąlygomis bei manevruojant.

Tikriausiai dabar kilo klausimas, kas kiek kilometrų autoservisas Kaune turėtų atlikti minėtą paslaugą. Protinga pasitikrinti kas 10000 kilometrų. Tokie intervalai optimaliausi – tikėtina, jog trūkumų nebus pastebėta, o vairuotojas jausis ramus.

Kaip ir minėta, apie ratų suvedimą geriausiai papasakoja tie dalykai, kurie vyksta jo neatlikus. Sumokėjus keliasdešimt litų gaunamas ne tik tvarkingas automobilis, bet ir užtikrintumas.

(Perskaityta per mėnesį: 87, iš jų šiandien: 1.)