diagnostikos įranga
Technologijos

Į ką svarbu atkreipti dėmesį perkant diagnostikos įrangą?

Diagnostikos įranga užima vis didesnę svarbą tarp serviso meistrų. Kadangi automobilių markių ir modelių vis daugėja, tai rinkoje pasirodo vis daugiau diagnostikos prietaisų, kurie tiktų vienam ar kitam automobiliui. Tad mechanikams ar automobilių serviso vadovams tampa vis sunkiau išsirinkti tinkamą diagnostikos įrangą. Kadangi vieni prietaisai tinka vienoms automobilių markėms, kiti – kitoms. Jos skiriasi savo universalumu ir funkcionalumu. Tad paminėsime pagrindinius punktus į ką atkreipti dėmesį perkant vienokį ar kitokį prietaisą kompiuterinei diagnostikai.

Vienas svarbiausių momentų pastaraisiais metais yra vis daugėjančių kiniškų klastočių rinkoje. Kinija visada pasižymėjo kaip klastočių gamintojų šalis, ne išimtis ir diagnostikos įranga. Kinijoje pagamintų prietaisų klastočių modelių vis dažniau galima pamatyti ir parduodant Lietuvoje. Klastočių gamintojai pamatę, kad originalaus gamintojo prietaisas sulaukė sėkmės, kuria į originalų panašų gaminį. Dažniausiai iš išvaizdos tie gaminiai net nesiskiria, būtent dėl to pirkėjas ir gali apsigauti. Nors išvaizda ir nesiskiri, tačiau programinės įrangos, kokybės, patikimumo ar funkcionalumo net neįmanoma palyginti su originalu. Tokie prietaisai dažnai pradeda strigti, neveikia visos funkcijos, negali dirbti ir daug automobilių markių ar modelių. Tokius prietaisus lengva atpažinti, jiems dažniausiai nesuteikiamas garantinis aptarnavimas, galima pastebėti gamybos broko, pardavinėjami už žymiai mažesnę kainą. Tad tikrai neverta tokio prietaiso pirkti ir susivilioti kainą, nes greitu metu tektų pirkti naują.diagnostikos įranga

Ne visa automobilių diagnostikos įranga yra tinkama visų automobilių markių ir modelių kompiuterinei diagnostikai. Vieni prietaisai gali būti universalūs ir tikti automobiliams, motociklams, sunkvežimiams ar žemės technikai, kiti gali tikti vienai automobilių markei. Tad Jums svarbu išsiaiškinti kokia yra Jūsų tikslinę klientų grupė, ar tai būtų sunkvežimių savininkai, ar kompiuterinę diagnostiką atlikinėsite automobiliams ir motociklams vienu metu. Jeigu dirbate specializuotame automobilių servise, kuriame remontuojate tik vienos markės automobilius, tai tada geriau būtų pirkti diagnostikos įrangą, kuri tiktų tik tai automobilių markei. Kadangi tokie prietaisai turi daugiau funkcijų, nei tie, kurie tinka visoms automobilių markėms.

Įvertinkite savo biudžetą, nes rinkoje yra prietaisų su labai skirtingomis kainomis. Viena diagnostikos įranga gali nekainuoti net 100 eurų, o už kitą galite sumokėti kelis tūkstančius eurų. Jeigu Jūs tikrinsite tik gedimų kodus, tada geriau pirkti pigesnį prietaisą, kadangi jis tikrai turės tą funkciją, jeigu norite automobiliams atlikti pilną kompiuterinę diagnostiką ir esate šios srities profesionalas, tada geriau pirkite brangų prietaisą, nes tik jis turės visas Jums reikalingas funkcijas.

(Perskaityta per mėnesį: 105, iš jų šiandien: 1.)