Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Ką veikdavo senovės graikai

Skrydis į Graikiją

Skrydis į GraikijąĮ Graikiją nukeliauti visada smagu. Čia puikus maistas, malonus klimatas, draugiški žmonės. O graikų kultūra yra viena turtingiausių pasaulyje, juk čia kilo didžioji Europos pradžia! Skrydžiai į Graikiją nėra brangūs, todėl net jei čia jau lankėtės, turbūt žadate šią šalį aplankyti ir dar kartą.

Kiekvienos kelionės metu sužinome šį tą naujo, todėl šį kartą verta susipažinti su tuo, kaip seniau graikai leisdavo savo dienas. Pamatysime, jog iš esmės mūsų gyvenimas šiandien nedaug skiriasi nuo Antikos gyventojų realybės. Na, tik atimkime elektrą, internetą ir kitus modernaus gyvenimo patogumus.

Pačiame paprasčiausiame lygmenyje, graikai kaip ir mes šiandien savo metu galėjo mėgautis gardžiu egzotišku maistu, skaityti knygas, žaisti žaidimus. Tik šios veiklos savo forma buvo kitokios nuo šiandienos veiklų.

Graikų visuomenė taip pat nebuvo niekuo kitokia. Tačiau reikia pabrėžti, kad mums šiandien be jokių rūpesčių garantuojama demokratija ir pilietybė seniau buvo suteikiama ne kiekvienam. Turbūt esate girdėję posakį, kad Antikos Graikijoje demokratija nebūtų niekaip išsilaikiusi, jeigu ne vergai, kurie buvo natūraliais suprantamas dalykas, o vergija buvo lyg automatinis variklis, kurio dėka visų piliečių kasdienybė ėjosi nerūpestingai ir sklandžiai. Tai esminis skirtumas tarp šiandienos ir Antikos.

Ką šiandien veikiame savo darbuose, darbo susitikimuose, verslo renginiuose, tą graikai darydavo agoroje – miesto aikštėje. Ten susirinkdavo visų verslų ir amatų atstovai ir pardavinėdavo savo prekes ar atlikinėdavo mainus tarpusavyje.

Taip pat visiems žinoma, kad graikai turėjo teatrą, muziką ir kitus menus, kuriais mėgaudavosi laisvalaikiu. Tad senovės graikų gyvenimas buvo linksmas, turiningas ir taikus. Visi piliečiai vieni su kitais sutardavo, tik gaila, jog šiai idilei buvo būtina vergovė.

Domina pigūs lėktuvų bilietai į Atėnus, Graikiją? Nepraleiskite progos nuskristi į šią istoriškai bei architektūriškai turtingą šalį dar šį pavasarį ar vasarą.

(Perskaityta per mėnesį: 79, iš jų šiandien: 1.)