Lėktuvų bilietai į Olandiją
Laisvalaikis

Tradicinių olandiškų patiekalų top

Lėktuvų bilietai į OlandijąOlandija yra šalis, stebinanti ne vieną keliautoją. Vieniems čia nuostabą kelia laisvos narkotinės medžiagos, kitiems  juokingi ir įdomūs olandų papročiai, kitiems raudonųjų žibintų kvartalas, kur ištroškę kūniškų malonumų žmonės gali užsukti į legalius viešnamius.

Tačiau tie žmonės, kuriems visi šie keisti olandų išradimai neįdomūs, tikrai atvyksta į Olandiją dėl kitų priežasčių. Viena jų – nuostabus olandų maistas. Čia pateiksime olandų gardėsius, kuriuos tiesiog būtina išragauti jei planuojate skrydį į Olandiją.

– Poffertjes. Tai mažyčiai putlūs blyneliai, gaminami su mielėmis ir grikių miltais. Jie kepami forminėje keptuvėje, todėl iškepa lyg maži pyragėliai. Jie patiekiami su cukraus pudra ir sviestu.

– Appeltaart. Jeigu mėgstate obuolių pyrgą ir įsivaizduojate tai saldžios tešlos kepinį su keliomis obuolių skiltelėmis, tai olandiškas obuolių pyragas – tai vien obuoliai ant plono trapaus tešlos pado ir šonų.

– Bitterballen.  Tai puikus užkandis prie alaus. Šis patielalas gaminamas iš smulkintos jautienos, kepamos traškiame džiūvesėlių apvalkale.

– Rookworst. Tai rūkytos dešrelės iš maltos mėsos, druskos ir įvairių prieskonių. Jos dažnai patiekiamos su tokiais daržovių patiekalais kaip Stamppot ir kiti.

– Stroopwafels. Kiekvienas esame matę šiuos plonyčius suplotus vaflius, kurie sulipinti nuostabiu ir tąsiu karamelės sluoksniu. Tik Olandijoje paragausite autentiškų vaflių, kuriuos gamina tiek gatvėje, tiek kavinėse.

– Goudse Kaas. Tai verčiama į  – Goudos sūrį. Taip, matome jį ir lietuviškose parduotuvėse, bet jis gimė Olandijoje ir čia gaminamas geriausiai. Tai minkštas ir švelnus, riešutų poskonio sūris. Tad būtent čia paragavę šio sūrio galėsite jį palyginti su pirktu Lietuvoje. O galbūt net gi atsivežti jo į namus.

 

Tradiciniai Olandiški patiekalai jums atrodo verti dėmesio? Pigūs lėktuvų bilietai į Amsterdamą, Olandiją yra puiki galimybę keliauti ir išbandyti juos  visus!

(Perskaityta per mėnesį: 95, iš jų šiandien: 1.)