FRONDITA, UAB
Verslas

Kaip pasirinkti buhalterines paslaugas teikiančią įmonę?

Jei valdote įmonę, turite užtikrinti tvarkingą buhalterinę apskaitą. Deja, minėtoji sritis reikalauja žinių, praktikos ir patirties. Kad išvengtumėte klaidų, rekomenduojame kreiptis į FRONDITA, UAB ar kitą buhalterines paslaugas teikiančią bendrovę, kuri atitiks jūsų išsikeltus lūkesčius. Tiesa, nesuklyskite rinkdamiesi įmonę. Prastai priimtas sprendimas gali tapti sunkių finansinių problemų priežastimi.

Privatus buhalteris ar buhalterines paslaugas teikianti įmonė?

Tvarkinga buhalterinė apskaita neatsiejama nuo profesionalaus buhalterio darbo. Jei valdote stambią įmonę, verta pagalvoti apie individualaus buhalterio samdymą. Iš kitos pusės, šis sprendimas visuomet pareikalaus didesnių išlaidų, nei bendradarbiavimas su buhalterinių paslaugų įmone, be to, galite susidurti su rimtais rūpesčiais, jei buhalteris išeina atostogų arba nusprendžia keisti darbą. Šiuo atveju buhalterinių paslaugų įmonė padės išvengti minėtųjų sunkumų ir užtikrins sklandų bei nepertraukiamą darbą. Buhalterinės bendrovės samdymas ypatingai rekomenduojamas smulkioms ir vidutinėms įmonėms, kurioms dirbti su individualias paslaugas teikiančiu buhalteriu dažnu atveju yra gerokai per brangus sprendimas.

Kaip išsirinkti buhalterinių paslaugų įmonę?

Ieškodami patikimos buhalterines paslaugas teikiančios įmonės, turite įvertinti bendrovės patirtį ir siūlomų paslaugų komplektą. Visais atvejais turėtumėte bendrauti su įmone, kuri yra sukaupusi ne vienerių metų darbo patirtį, kurioje dirba savo srities profesionalai, o pati bendrovė gali pasigirti sėkmingu bendradarbiavimu ne su vienu klientu. Iš anksto pasikalbėkite dėl siūlomų paslaugų paketo. Turite būti tikri, kad bendraudami su šia bendrove išvengsite bet kokių nesklandumų, gausite tvarkingai paruoštus dokumentus, ataskaitas, nesuksite galvos dėl nesumokėtų mokesčių ar kitų finansinių rūpesčių. Kitaip sakant, buhalterinės paslaugos Kaune (ar kitame jus dominančiame mieste) turi atitikti visus jūsų lūkesčius. Labai svarbu įvertinti, su kokia įranga ir priemonėmis dirba jūsų samdoma bendrovė, t. y. pasidomėkite, ar įmonė gauna naujausią informaciją iš VMI, ar dirba su šiuolaikiškomis buhalterinėmis programomis.

Prieš pasirašydami sutartį, aptarkite atsiskaitymo klausimus ir sutarkite dėl darbo procesų, t. y. pasidomėkite, kaip greitai bus atsakyta į jūsų klausimus, ar bendrovės konsultantai dalyvaus jūsų įmonės pasitarimuose dėl finansinių sprendimų, ar galėsite į bendrovę kreiptis bet kurią savaitės dieną ir pan. Sutarkite dėl kainos, kurią ketinate mokėti už buhalterines paslaugas. Visais atvejais drąsiai klauskite tai, kas jums atrodo nepakankamai informatyvu ar kelia abejonių. Nepamirškite, kad verta bendradarbiauti tik su maloniai bendraujančiais, greitai ir išsamiai į jūsų klausimus atsakančiais partneriais.

(Perskaityta per mėnesį: 56, iš jų šiandien: 1.)