Paslaugos

Kaip santechnikai viską spėja?

Kalbant apie rinką galima minėti daugybę paslaugų. Tarp tų, kurios itin aktualios, neabejotinai pakliūtų ir santechnika. Santechnikas Vilniuje gyvenantiems žmonėms yra ne mažiau svarbus nei kitų miestų, miestelių ar kaimų gyventojams. T. y. paslauga yra svarbi visai šaliai.

Neskaičiuosime, kiek Lietuvoje yra santechnikų, tačiau atsižvelgiant į skelbimų skaičių galima teigti štai ką: santechnikos meistrų nemažai. Ar tai gerai, ar blogai? Vartotojai nedvejodami atsakytų, kad tikrai gerai. Kita vertus, tampa sunkiau išsirinkti.

Logiškai mąstant, kiekvienas apie teikiamas paslaugas paskelbęs asmuo turėtų būti suinteresuotas dirbti kokybiškai. Juk antraip klientai liktų nepatenkinti. Visgi realybė ne šimtu procentų atvejų optimistinė. Bet ir pesimizmo nėra tiek daug, nes prireikus santechniko galima gana greitai rasti patikimą meistrą. Kitas klausimas – ar tas meistras turės laiko. Juk aukšta kokybė atlieka didesnį vaidmenį nei daili vizitinė kortelė. T. y. klientų daugėja. Ir kaip visur suspėti?

Kad spėtų įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, meistrui nereikia žmogaus-voro kostiumo ar greito superautomobilio. Nereikia ir stebuklingo laikrodžio, su kuriuo pavyktų nukeliauti į norimą laiką. Neprireikia net atsisakyti didžiosios dalies užsakymų. Tai kaipgi viskas vyksta?

Santechnikas Vilniuje ir Kaune – tai galbūt skirtingos kainos, gal skirtingos paslaugų teikimo sąlygos, bet šis tas galioja ir vienur, ir kitur. Meistras turi išlaikyti discipliną. Nes tik taip pavyksta viską gerai suderinti. Ne tik santechnikos prietaisai turi sklandžiai veikti, bet ir specialisto užsakymų priėmimo sistema privalo deramai funkcionuoti, nepriklausomai nuo to, ar naudojama kokia nors kompiuterinė programa, ar tradicinis užrašų knygelės variantas.

Niekas neliepia studijuoti vadybos. Tačiau suvaldyti reikalus – būtina. Santechnikos paslaugos teikiamos tarsi pasitelkus Hogvartse išmoktus kerus. Be iš tiesų jokių burtų čia nėra. Užtat tokį įvaizdį sukurti padeda įdirbis, pastangos kruopščiai viską sureguliuoti. Atrodo, kad nuo susisiekimo bei suderinimo iki rezultato – tik vienas žingsnis. Tai lyg suskaičiavimas, kiek bus sudėjus porą dvejetų. Bet santechnika nėra labai paprasta… Paprasta ji nėra, tačiau specialistai dirba taip, kad įspūdis tikrai neprastas.

(Perskaityta per mėnesį: 58, iš jų šiandien: 1.)