Ne į temą

Kaip suburti komandą ir kokią galią turi vieninga komanda?

viena komandaŠiais laikais labai daug dėmesio darbo vietoje skiriama komandos formavimui. Žinoma, kad tik vieningai dirbanti ir vienodo rezultato siekianti komanda gali efektyviai įgyvendinti išsikeltus tikslus. Komandos formavimo mokymai gana dažnai inovatyviose įmonėse pasirenkama paslauga. Kol vieni dar dar skatina darbuotojus senais metodais, kurie neatneša jokios naudos, tuo tarpu kiti kreipiasi į specialistus, kurie moko, kaip suburti komandą.

Lygiai taip pat kaip buhalteriją mes paliekame buhalteriui, taip pat ir komandos formavimo darbus reikia palikti savo srities specialistams.

Komandos subūrimo etapai

Žinoma, suburti komandą nėra labai paprastas ir mažai laiko reikalaujantis procesas. Kadangi tai individualūs žmonės dirbantys pagal savo gebėjimus ir tuo pačiu požiūriu į darbą – reikia skirti laiko, kol pavyks juos visus suprasti kaip asmenybes, o paskui bandyti suburti į vieną komandą, kuri siekia vieningo rezultato.

Komandos formavimo mokymai, tiesa, dažniausiai įgyvendinami per nelabai ilgą laiką. Paprasčiausiai susikoncentruojama tiek darbu.

  • Susipažinimas. Natūralu, kad ir ne vienerius metus toje pačioje įmotėje dirbantys žmonės gali vienas kito gerai nepažinoti. Geriausiu atveju tik vardus, tačiau tuo viskas ir baigiasi. Ši problema labai aktuali didelėms įmonėms. Tokiu atveju rekomenduojame suburti ne visus darbuotojus, kurie dirba įmonėje, tačiau paskirstyti juos grupėmis pagal darbo sferą arba panašiai.
  • Bendrų interesų radimas. Reikia paskatinti darbuotojus kuo labiau bendrauti. Bendravimas padeda atrasti vienodus interesus, o tai prisideda prie komandos formavimo. Žinoma, visi, kurie dirba Jūsų kompanijoje, jau yra Jūsų verslo dalis. Taigi, būtent ta niša ir gali būti tas vienijantis dalykas.
  • Darbas – vienija. Darbas yra vieta, kurioje mes praleidžiame didelę dalį savo dienos. Taigi, labai svarbu suburti tokią atmosferą, kuri maloniai nuteiktų. O jeigu dar darbuotojai kartu dirbs – pavyks pasiekti sėkmingą rezultatą.
  • Bendradarbių komunikacija. Sutikite galimybę darbuotojams bendrauti. Jeigu neleisite keltis iš darbo vietos – tokiu atveju jie taip ir nesusipažins. Nekalbant apie tai, kad nemėgsta ir darbo vietos.
  • Bendradarbiavimas. Būtinai reikia kuo artimiau bendrauti su kiekvienu darbuotoju. Tokiu atveju ne tik jie tarpusavyje susibendraus, tačiau ir vadovas su jais visais. Labai svarbu kurti jaukią atmosferą.

Jeigu norite, kad komanda vieningai dirbtų – jai labai svarbu turėti lyderį, kuris parodys kelią link sėkmingo ir naudingo darbo. Taigi, dažniausiai pirmiausia siūloma vadovą paversti lyderiu, o paskui burti komandą.

Vieningos komandos pliusai

  • Bendro rezultato siekis. Vieningo rezultato siekianti įmonė visada pasiekia daugiau, o ir darbas yra kur kas našesnis.
  • Darbas – namai. Jeigu sukursite tokią aplinką, kurioje darbuotojas jausis vertinamas – jis paprasčiausiai pats noriai dirbs viršvalandžius ir dėlto nesiskųs.
  • Bandymas išspręsti problemas. Kuomet komanda vieningai dirbs – dėl kiekvienos problemos galės tarpusavyje tartis. Akivaizdu, kad kelios galvos visada sugalvoja geriau nei viena.
  • Nuolatinis tobulėjimas. Savo darbą mėgstantys darbuotojai dažniausiai stengiasi, tobulėja, bando, ieško… Tai puiki galimybė turėti nuolatos besikvalifikuojančius darbuotojus.
  • Nuoširdus atsidavimas įmonei. Kuo labiau darbuotojams patiks įmonė – tuo jie labiau dirbs vardan jos gerovės.

Bet kokią komandą galima paskatinti dirbti vieningai. Svarbiausia yra žinoti kaip. Vien vakarėliai kartu nebėra veiksminga. Šiais laikais daug dėmesio skiriama specialiems mokymams, kuriais pasinaudoti rekomenduojame ir Jums.

(Perskaityta per mėnesį: 177, iš jų šiandien: 1.)