Namai,  Ne į temą,  Paslaugos

Kamino valymas. Dūmtraukio valymo būdai.

Jeigu kaminas buvo neseniai valytas ir jame nėra itin gausiai apnašų, jas pašalinti galima kūrenant drebulių malkomis. Degdamos drebulės sukuria labai stiprią trauką, kuri slėgio deka išstumia pelenus iš kamino. Be to, drebulių karštis – sausas ir stiprus, jame išdžiūva ir sudega dervų turinčios medžiagos, likusios kamine po krosnies kūrenimo spygliuočių mediena.

Lygiai taip pat veikia ir sausų bulvių lupenų kūrenimas, tačiau ganėtinai sunku būtų suruošti tinkamą jų kiekį.

Dar vienas būdas – valymas cheminėmis medžiagomis. Veikimo priežastis paprasta: dėl tam tikrų medžiagų poveikio suodžiai pasišalina patys arba sudega tiesiog kamine. Tiesa, cheminiai mišiniai nelabai kuo pagelbės ar net apsunkins situaciją, jei dūmtraukis ypač seniai valytas ir yra stipriai užterštas. Paprastai tokie mišiniai naudojami profilaktikai, ir tai geriausia daryti esant drėgnam orui arba iš karto po lietaus.

Prie vieno kamino galima prijungti dviejų krosnių, sumūrytų to paties aukšto viename bute, dūmų kanalus. Šiuo atveju bendro dūmtraukio viduje turi būti ne plonesnė kaip 120 mm storio ir 1 m aukščio pertvara, skirianti abiejų krosnių dūmų kanalus.

Jeigu kūrenate malkomis, dūmtraukį būtina valyti ne rečiau kaip du kartus per metus, prieš sezoną arba pasibaigus  sezonui, antrą kartą sausį arba vasarį, priklauso nuo oro sąlygu ir kūrenimo intensyvumo. Pats valymų kiekis labai priklauso nuo kūro rūšies, pavyzdžiui anglis ar malkos, jei malkos, tai kokio drėgnumo, kokios rūšies mediena. Kūrenant akmens anglimi arba drėgna mediena kaminas apsineša greičiau, apauga suodžiais, kurių pagrindą sudaro kreozotas – degi medžiaga.  Jei laiku nevalote kamino, sluoksnis auga ir su laiku kaminas gali užsidegti.

Kaminų valymas reikalauja žinių, įgūdžių, atkaklumo ir praktikos norint tinkamai išvalyti susikaupusius suodžius. Patyrę kaminų valymo specialistai pasirūpins, kad jūsų kamino sistema nekeltų pavojaus Jums bei aplinkiniams ir užtikrins, kad Jūsų namai būtų šilti ir saugūs!

Senas prietaras sako – jeigu paliesi kaminkrėčio sagą arba pastarasis išsuodins tau nosį, – laukia didi sėkmė. Šiandien tai būtų retai pasitaikanti sėkmės priežastis, mat modernios šildymo technologijos kaminkrėčio profesiją beveik sunaikino praktiškai visame pasaulyje.

(Perskaityta per mėnesį: 25, iš jų šiandien: 1.)