Keliones
Laisvalaikis

Keliaukite be rūpesčių

Ne kiekvienas žmogus iš prigimties yra puikus keliautojas, tačiau tai tikrai nereiškia, kad ne kiekvienas galėtų tokiu tapti. Labai dažnai puikiais keliautojais tampama kaupiant patirtį, t.y. leidžiantis į keliones ir atvira širdimi priimant kelionėse kylančius iššūkius. Todėl jei jūs norite, kad jūsų kaip keliautojo patirtis taptų turtingesnė ir jums netektų padaryti daugybės tų pačių klaidų, kurios tūkstančius kartų jau buvo padarytos kitų keliautojų, turėtumėte pasinaudoti šiais keliais praktiškais patarimais.

Įsigykite kelioninį krepšį

Pirmiausia turite atsakyti sau į vieną svarbų klausimą – kas vadovaus jūsų kelionei? Jūs ar jūsų bagažas? Visuomet yra labai paprasta peržengti plonytę ribą tarp pakankamai ir per daug daiktų, skirtų jūsų kelionei. Jei jūs pakuositės didelius kelioninius krepšius ar lagaminus, galite būti tikri, kad su savimi pasiimsite pernelyg daug daiktų. Tačiau jei įsigysite nedidelį ir kompaktišką kelioninį krepšį (pavyzdžiui, 35-40 l talpos), net ir norėdami nebegalėsite sau leisti pasiimti per daug. Taigi, leiskite sau keliauti laisvai!

Turėkite ne vieną kortelę

Šiandien dauguma žmonių mėgsta su savimi turėti tik vos vieną debetinę ar kredito kortelę, manydami, kad bet kuriame pasaulio kampelyje jie bus aptarnauti be jokių sunkumų. Tačiau net jei jūs savo kelionę planuojate po ekonomiškai išsivysčiusią ir turistų iš viso pasaulio pamėgtą šalį, tai neužtikrina, kad visur ir visuomet jūsų turima banko kortelė bus aptarnauta. Dėl šios priežasties vertėtų su savimi turėti bent keletą banko kortelių ir, žinoma, grynųjų pinigų vietine valiuta.

Bent kartą į kelionę leiskitės vieni

Turbūt iki šiol jūs visuomet keliaudavote su savo antrąja puse, šeimos nariais, giminaičiais ar draugais? Jei taip, turbūt manėte, kad keliauti vieniems nėra teisingas sprendimas. Tačiau keliaudami vieni jūs suprasite, kaip tapti visiškai nepriklausomiems. Ir nors tai gali nuskambėti pakankamai primityviai, tai yra visiška tiesa. Keliaudami vieni jūs suprantate, kaip turite išspręsti kelionės metu iškylančias gyvenimiškas problemas, kaip turėtumėte bendrauti su aplinkiniais ir užmegzti naujas pažintis, kokie yra būvimo su savimi privalumai ir ką gyvenime jūs turėtumėte vertinti labiausiai. Tiesą sakant, tokios kelionės priverčia perskirstyti savo gyvenimo prioritetus.

Nebijokite naudotis žemėlapiu

Visuomet manėte, kad žvelgimas į žemėlapį iš šono jus paverčia neišmanėliu turistu? Tačiau ar tikrai manote, kad būtų geriau pasimesti visiškai nežinomoje miesto dalyje, į kurią vengia užklysti net ir vietiniai gyventojai? Taigi, leiskite sau pabūti turistais. Leiskite sau patirti ir atrasti, susipažinti ir pasimėgauti kiekviena kelionės akimirka. Neapsunkinkite savęs vien dėl stereotipinio požiūrio. Naudokitės žemėlapiu ir galėsite gerokai lengviau surasti tinkamiausius kelionės kelius.

Jei pasimesite – kreipkitės į vietinius

Jei supratote, kad netikėtai pasimetėte ir jums nepavyksta atrasti kelio net ir pažvelgus į savo turimą žemėlapį, nesibaiminkite ir nesidrovėkite kreiptis į vietinius. Net jei jie nemokės anglų kalbos, kuria prašysite jų pagalbos, jie su malonumu jums pagelbės ir nukreips tinkama kryptimi.

Būtinai aplankykite vietinį turizmo informacijos centrą

Jie žino viską, kas vyksta jūsų lankomame mieste. Jie gali jus nukreipti link nemokamų pramogų, socialinių renginių ir pasufleruoti, ką jums iš tikrųjų vertėtų pamatyti savo viešnagės metu. Kiekvienoje šalyje turistai yra laukiami, branginami ir vertinami. Todėl turizmo informacijos centruose jūs sulauksite labai profesionalaus aptarnavimo ir pakankamai didelio dėmesio, kurio dėka galėsite lengviau suplanuoti tolimesnius savo kelionės etapus.

Daugiau apie keliones skaitykite https://bc.lt/.

(Perskaityta per mėnesį: 8, iš jų šiandien: 1.)