Kelionė į Tailandą
Laisvalaikis

Kelionė į Tailandą savarankiškai: ką būtina pamatyti

Tailando karalystė yra Pietryčių Azijos perlas, vieta, kur kasmet atvyksta šimtai tūkstančių turistų iš viso pasaulio ir kiekvienas randą kažką, kas palieka neišdildomą įspūdį. Šalis puikiai pritaikyta turizmui, apgalvota infrastruktūra bei, žinoma, gamtos stebuklai ir kerinti tajų kultūra. Kelionė į Tailandą daugeliui yra įsimintiniausia kelionė, kurią jie nori kartoti ir kartoti. Turistiniuose lankstinukuose rasite daugybę vietų, kurias tiesiog privaloma aplankyti, tačiau mes norime pasidalinti keliais patarimais, ką būtina patirti.

Išnaudokite dieninius traukinius

Jei vykstate ilgus atstumus iš vieno miesto į kitą, kurie gali užimti ir kelias valandas, dažnai turite du variantus – dieninį arba naktinį traukinį. Naktinis būtų logiškiau, pamiegate traukinyje ir atsibundate naujoje vietoje. Tačiau dieninis yra smagesnis ir leidžiantis kad ir pro traukinio langą susipažinti su miestais, besikeičiančiu gamtovaizdžiu. Itin populiarus maršrutas Bangkokas – Chiang Mai, kuris dienos metu netgi pigesnis nei nakties.

Būtinai apsipirkite plaukiojančiame turguje

Plaukiantis turgus, tai daugybė valtelių, kuriose kiekvienas prekeivis vis ką nors parduoda – maistą, žuvį, papuošalus. Pilnos gėrio prikrautos valtelės ir bendras plaukiojančio turgaus vaizdas yra vertas dėmesio ir į juos nukreipto fotoaparato objektyvo. Dažniausiai gražiausios ir spalvingiausios nuotraukos iš kelionės po Tailandą yra būtent iš plaukiojančio turgaus.

Išbandyk nardymą

Kelionė į Tailandą daugeliui būna pirmasis prisilietimas prie povandeninio pasaulio. Nardymas itin populiarus užsiėmimas Tailande, o geriausia vieta tam yra Similian salos. Čia krištolo skaidrumo vanduo ir didingas jūros gyventojų sambūris. Ko Tao salose yra pigiausia mokytis nardyti, patyrę nardymo instruktoriai išmokys visų gudrybių, o nuostabus povandeninis pasaulis paliks įspūdį visam gyvenimui. Beje, jei vyksite panardyti į Similian salas, užsukite pasigrožėti Dramblio galvos uola ir rifu knibždančiu žuvų, rajų ir vėžlių.

Išbandykite vietinį maistą

Tailandietiška virtuvė pilna kvapų, skonių ir spalvų, ji tikrai įspūdinga, pasižyminti kiek aštroku skoniu bei nepaprastais skonių deriniais. Pasistenkite išbandyti kuo daugiau, tačiau nepraraskite budrumo užsakinėdami ten kur nėra angliškų vertimų ar paveikslėlių – tam tikra egzotika gali pasirodyti pernelyg stipri egzotika lietuviškam skrandžiui.

(Perskaityta per mėnesį: 78, iš jų šiandien: 1.)