servisu įranga
Transportas

Reguliarus automobilio patikrinimas: kokia servisų įranga reikalinga?

Norint būti ramiam dėl automobilio techninės būklės, reikia reguliariai atlikti automobilio techninę apžiūrą. Tokiu būdu jūs išvengsite netikėtumų, kurie jums gali vėliau brangiai kainuoti, todėl patiems bus maloniau jaustis užtikrintais vairuojant saugią transporto priemonę. Su techniškai tvarkinga transporto priemone jūs užtikrinsite ne tik savo, bet ir keleivių bei aplinkinių saugumą. Todėl geriausia automobilio patikrą daryti reguliaria su tam skirta servisų įranga.

Automobilio patikros metu yra tikrinami įvairūs automobilių mechanizmai. Tarkim, jeigu reikia patikrinti automobilio variklį yra naudojama diagnostikos įranga. Šios įrangos pagal serviso mechanikas gali greitai patikrinti automobilio variklį ir kitus mechanizmus, kurie turi specialius jutiklius. Per maždaug kelioliką minučių yra galimybė sužinoti ar automobilis turi gedimą, ar ne. Visas šitas procesas vadinasi kompiuterinė diagnostika. Su šia servisų įranga galima matyti ne tik gedimus, bet ir, pavyzdžiui, gyvą mechanizmų veikimo darbą, tarkim sužinoti kaip dirba visi variklių cilindrai.

servisu įrangaYra specialūs stendai, kurių pagalba galima sužinoti automobilio pakabos techninę būklę. Tokie stendai yra stabdžių sistemos, pakabos tikrinimo, amortizatorių tikrinimo ir ratų suvedimo stendai. Visų jų pagalba galima patikrinti tokius mechanizmus, kaip stabdžių kaladėlės, diskai, šarnyrai, traukęs, amortizatoriai ir kiti. Todėl tokių stendų naudingumas yra labai didelis, kadangi greitu būdu patikrinama automobilio pakabos būklė.

Dėl jums patogesnio vairavimo yra naudojama įvairi servisų įranga. Pavyzdžiui, žibintų reguliavimo stendas, kurio pagalba yra stebima ar automobilio lempos tinkama kryptimi apšviečia kelią, tai naudinga ne tik jums, bet ir aplinkiniams, nes sužinote ar neakinate kitų vairuotojų. Ratų suvedimo įrangos pagalba patikrinate ar automobilio ratai stovi teisingai tiek vertikaliai, tiek horizontaliai. Jeigu ratai neteisingai stovi, tai jūsų vairuojamas automobilis krypsta į vieną ar kitą pusę, kita priežastis yra ta, kad greitai dėvėsi padangos.

Taigi, automobilį reikia prižiūrėti nuolatos, daugelis prižiūri tik automobilio vidų, t.y. palaiko švarą jame. Tačiau taip pat reikia prižiūrėti ir automobilio mechaninę būklę. Jeigu norite, kad jums automobilis tarnautų kiek ilgiau, reikia reguliariai atlikti techninę apžiūrą. Su reikiama servisų įranga mechanikas gali per kiek daugiau nei pusvalandį patikrinti visus svarbiausius automobilio komponentus ir pateikti jums išvadas apie jūsų turimą transporto priemonę.

(Perskaityta per mėnesį: 62, iš jų šiandien: 1.)